Praha,
01
Říjen
2017
|
21:58
Europe/Amsterdam

Bourání mýtů: Šest běžných omylů týkajících se firemního inkoustového tisku

Nedávný nezávislý průzkum společnosti Epson s více než 2400 respondenty z řad osob pracujících v kanceláři a IT manažerů probíhající ve 14 zemích regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) ukázal, že je na trhu stále hluboce zakořeněno šest běžných mýtů týkajících se technologie inkoustového tisku, ačkoli se již dávno nezakládají na pravdě[1].

Nezávislý test provedený společností Buyers Laboratory LLC (BLI) srovnával řešení firemního inkoustového tisku od společnosti Epson WorkForce Pro (WFP) a WorkForce Pro se systémem výměnných tanků na inkoust RIPS (Replaceable Ink Pack System) s konkurenčními laserovými tiskárnami. Studie ukazuje, jak daleko technologie inkoustového tisku pokročila, a vyvrací následujících šest mýtů:

1. MÝTUS: „Technologie inkoustového tisku je nákladnější než laserová“

FAKT: U inkoustové technologie dostanou zákazníci až 4,5 krát více výtisků se dvěma cartridgemi na jednu barvu ve srovnání s laserovými tiskárnami

 • Až dvojnásobek výtisků na modelech WFP ve srovnání s konkurenčními barevnými laserovými tiskárnami[2]
 • Až 4,5 krát více výtisků na modelech WFP se systémem Replaceable Ink Pack System (RIPS) než u barevných laserových tiskáren[3]

2. MÝTUS: Laserové tiskárny jsou produktivnější než inkoustová technologie“

FAKT: Inkoustové tiskárny jsou až 3,5 krát rychlejší při tisku první strany než laserové tiskárny a mohou zkrátit čas strávený manipulací až o dvě třetiny

 • Doba výtisku první kopie je u Modelů WFP až 3,5 krát rychlejší než u konkurenčních laserových barevných tiskáren[4]
 • Modely WFP zvládají tisk několikastránkových dokumentů typický pro firemní provoz až 1,5 krát rychleji než barevné laserové tiskárny[5]
 • Modely WFP mohou zkrátit čas strávený manipulací až o dvě třetiny ve srovnání s laserovými tiskárnami[6]
 • Modely WFP RIPS mohou zkrátit čas strávený manipulacemi a údržbou až o 100 % při cyklu 40 000 výtisků ve srovnání s barevnými laserovými tiskárnami[7]

3. MÝTUS: „Laserové tiskárny nabízejí lepší kvalitu tisku než inkoustová technologie“

FAKT: Inkoustová technologie nabízí profesionální kvalitu tisku díky tomu, že přesně kontroluje tvar a velikost inkoustových kapiček

 • Inkoustové tiskárny vybavené technologií PrecisionCore mají až trojnásobnou hustotu trysek oproti konvenčním piezo tiskovým hlavám, s nativním výstupem buď 600 nebo 720 dpi na tiskovém chipu.

4. MÝTUS: „Technologie inkoustového tisku je hlučná“

FAKT: Inkoustové tiskárny jsou až o 18 % tišší než laserové tiskárny

 • Modely WFP jsou až o 18 % (29,42 dBA) tišší než laserové tiskárny[8]

5. MÝTUS: „Technologie inkoustového tisku je méně spolehlivá než laserová technologie”

FAKT: Inkoustový tisk vyžaduje zásah méně často než laserové tiskárny. Díky tomu je také spolehlivější

 • Modely WFP získaly „Certifikát spolehlivosti“ od BLI, zvládají až 75 000 výtisků bez chybného podání papíru, takže není třeba servisu[9] 

6. MÝTUS: “Technologie inkoustového tisku není ekologická”

FAKT: Technologie inkoustového tisku odbourává většinu odpadu vznikajícího při tisku a spotřebovává o 82 % méně energie než technologie laserová.

 • Modely WFP vyprodukují při tisku 80 000 kopií až o 95 % (tj. 77kg) odpadu méně než laserové tiskárny[10]
 • Modely WFP spotřebovávají až o 82 % méně energie než laserové tiskárny[11]

Laserový tisk byl po dlouhou dobu preferovanou volbou pro firemní prostředí, má ale malý potenciál dalšího vývoje a tuto technologii v současnosti překonává inkoustový tisk.

„Produktovou řadu WorkForce Pro (WFP) pro firemní tisk, která využívá naši technologii PrecisionCore, jsme představili již před více než třemi lety – technologii, která byla vyvinuta původně pro produkční trh. Tím, že jsme přinesli produkty založené na technologii PrecisionCore na trh zaměřený na firemní tisk, jsme umožnili rychlý, vysoce kvalitní tisk s polovičními náklady ve srovnání s konkurenčními laserovými tiskárnami a snížili jsme dopad na životní prostředí, jak vyplývá z výsledků testu BLI,“ poznamenal Marcel Divín, Branch Office Manager Epson CZ&SK.

Společnost IDC zabývající se analýzou trhu odhaduje, že sektor inkoustového tisku bude rychle růst do roku 2020 tempem 10,2 % (CAGR) díky tomu, že stále více firem objevuje výhody inkoustových tiskáren oproti laserovým tiskárnám. Přechod k inkoustovému tisku na pracovišti je stále častější, zejména v západní Evropě, kde v roce 2015 trh s inkoustovým tiskem vzrostl o 5,1 % na úkor laserových tiskáren[12].

[1] Výzkum společnosti Epson provedený společností Coleman Parkes v roce 2017

[2] Podle testů BLI trvajících více než 2 měsíce do dubna 2015 ve srovnání se všemi konkurenčními stroji v době uveřejnění. Další informace naleznete na www.epson.eu/inkjetsaving

[3] Podle testů BLI trvajících více než 2 měsíce do dubna 2015 ve srovnání se všemi konkurenčními stroji v době uveřejnění.

[4] Podle testů BLI trvajících více než 2 měsíce do dubna 2015, FPOT z nočního pohotovostního režimu, ve srovnání se všemi konkurenčními stroji v době uveřejnění.

[5] Podle testů BLI trvajících více než 2 měsíce do dubna 2015, FSOT oproti výběru konkurenčních strojů, dle zadání společnosti Epson.

[6] Podle testů BLI trvajících více než 2 měsíce do dubna 2015, ve srovnání s výběrem konkurenčních strojů dle zadání společnosti Epson.

[7] Podle testů BLI trvajících více než 2 měsíce do dubna 2015, ve srovnání s výběrem konkurenčních strojů dle zadání společnosti Epson.

[8] Podle testů BLI trvajících více než 2 měsíce do dubna 2015, ve srovnání s výběrem konkurenčních strojů dle zadání společnosti Epson.

[9] Podle testů BLI trvajících více než 2 měsíce do dubna 2015

[10] Podle testů BLI trvajících více než 2 měsíce do dubna 2015, ve srovnání s výběrem konkurenčních strojů dle zadání společnosti Epson.

[11] Podle testů BLI trvajících více než 2 měsíce do dubna 2015, ve srovnání s výběrem konkurenčních strojů dle zadání společnosti Epson.

[12] IDC Worldwide Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker

O společnosti Epson

Společnost Epson je globální technologický lídr, který poskytuje inovativní řešení pro kanceláře, domácnosti, obchodní podniky i průmyslové provozy. Epson nabízí široký sortiment produktů od inkoustových tiskáren, tiskových systémů a projektorů 3LCD až po průmyslové roboty, chytré brýle a snímací systémy a využívá originální kompaktní, úsporné a vysoce přesné technologie.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 80 000 lidí v 86 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj přínos komunitám, ve kterých působí, a na své trvalé snahy o snížení dopadu na životní prostředí.

www.global.epson.com

http://global.epson.com/