Praha,
12
Marec
2018
|
08:00
Europe/Bratislava

Je spoločnosť pripravená prijať nové roly technológie v zdravotníctve?

Budem hovoriť zdravotníckym robotom „doktor“?

Ste pripravení na prehliadku u robotického doktora? Možno sme práve na začiatku robotickej revolúcie v zdravotníctve. Technológia je pripravená zmeniť spôsob zdravotnej starostlivosti a zvlášť roboty majú potenciál revolučne zmeniť zdravotníctvo v oblastiach od chirurgie po priamu starostlivosť o pacienta. Hoci sa transformácia zdravotníctva rýchlo stáva technologicky možnou, pričom vzdialené monitorovanie pacientov, 3D tlač a pokročilá robotika výrazne menia medicínu, práve náš spoločenský postoj zrejme potrebuje najväčšiu zmenu. Sme teda pripravení prijať a osvojiť si technologické inovácie v odvetví z veľkej miery založenom na ľudskej interakcii?

Voláme doktora robota

Podľa výskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť Epson o pracovisku budúcnosti, je realita, v ktorej by nás prehliadal robotický doktor dosť vzdialená, ale už nastal značný pokrok. Robotika a umelá inteligencia budú hrať dôležitú úlohu v chirurgii budúcnosti. Náš prieskum odhalil, že 46 % pracovníkov v zdravotníctve si je vedomých možnosti (a súhlasí s tým), že chirurgia a diagnostika pomocou robotou s umelou inteligenciou bude revolučnou zmenou v zdravotníctve. Ďalších 34 % si je tiež vedomých skutočnosti a súhlasí, že liečba a starostlivosť vykonávaná robotmi s umelou inteligenciou bude revolučná, pričom uvoľní zdroje a profesionáli v zdravotníctve budú zastávať iné roly.

Roboty rozširujú starostlivosť o pacientov

Tradičný pohľad na doktora, ako ho vidíme dnes, nezmizne, ale rozvinie sa a bude rozšírený o nové technológie. Vďaka zabezpečenej podpore a monitorovaniu a okamžitému prístupom k údajom a analýze, ktoré umožnia nové technologické možnosti, budú mať doktori viac času zamerať sa na pacientov individuálne a budú si vedieť svoj čas a znalosti lepšie zadeliť. Skutočnou otázkou v zdravotníctve sa potom stáva prijatie a využívanie technológie, ktorá umožňuje túto transformáciu. V akom rozsahu povolia pacienti, aby ich zdravie spravovala technológia v odvetví založenom na ľudskej interakcii?

Zdravotná starostlivosť budúcnosti prichádza

Technologické zlepšenia už prinášajú rozpoznateľné zlepšenia zdravotnej starostlivosti a celkové výhody v zdravotníctve. Výdavky na technológiu v zdravotníctve už zaznamenávajú veľký nárast, pričom pre samotný trh so zdravotníckou umelou inteligenciou sa predpovedá nárast o 41 % CAGR do roku 2021 a 3D tlač v zdravotníctve by v roku 2025 mala dosahovať hodnotu 6 miliárd USD. Ponúkaná realita je fascinujúcou evolúciou, ktorá prináša väčšiu účinnosť, lepšie štrukturovanú starostlivosť a jednoznačne lepšie klinické výsledky pre pacientov. Pri snahe zabezpečiť primerané vzdelávacie systémy, školenia, nutné medicínske zariadenia a zlepšenie využitia v praxi nemusia byť konečné výsledky skutočnou výzvou. Tou môžu byť významné prekážky, ktoré musí odvetvie prekonávať pri realizácii tejto transformácie, a prijatie na strane pacientov.

Čo viac zistiť?

Celú správu so všetkými analýzami nájdete na adrese stiahnuť tu.

 

 

 

O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je globálny technologický líder spájajúci ľudí, veci a informácie vďaka originálnym a presným technológiám v kompaktných rozmeroch. Ponuka produktov spoločnosti Epson pozostáva z atramentových tlačiarní a digitálnych tlačových systémov, projektorov 3LCD, inteligentných okuliarov, snímacích systémov či priemyselných robotov. Spoločnosť Epson sa snaží prinášať inovácie a prekonávať očakávania zákazníkov v oblasti atramentovej tlače, vizuálnej komunikácie, nositeľného príslušenstva a robotiky.

Skupina Epson, vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku, zamestnáva viac ako 80 000 ľudí v 86 spoločnostiach po celom svete a je hrdá na svoj prínos komunitám, v ktorých pôsobí, a na svoje trvalé snahy o zníženie dopadu na životné prostredie.

www.global.epson.com

O spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a je riadiacim centrom skupiny Epson pre Európu, Stredný východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe zamestnáva 1 750 ľudí a vo fiškálnom roku 2016 zaznamenala obrat 1,7 miliárd eur. http://www.epson.sk

Environmentálna vízia 2050

http://eco.epson.com/