Warszawa,
21
czerwca
2019
|
09:51
Europe/Amsterdam

Co wybrać: projektor typu “all-in-one”, białą tablicę czy monitor?

Dobre pytanie. Nic dziwnego, że zadaje je sobie wiele osób stających przed wyborem optymalnego systemu prezentacyjnego do sali konferencyjnej.

Aby pomóc znaleźć na nie odpowiedź, w tym wpisie przeanalizujemy znaczenie takich czynników jak wielkość ekranu, opłacalność, jakość obrazu, czy wpływ na wzrok. W końcu, podczas wyboru właściwego rozwiązania do prezentacji dla swojej firmy, jest o czym myśleć.

Najlepiej zacząć od ustalenia optymalnej wielkości ekranu do danego pomieszczenia.

Ten prosty wybór jest niezwykle ważny – aby spotkania były owocne, wyświetlane treści muszą być wyraźnie widoczne. Praca przy komputerze nie jest komfortowa, gdy ekran jest zbyt mały – wzrok się męczy, a jakość wyświetlanego obrazu jest niewystarczająca. Analogicznie, ekran musi być odpowiednio dobrany wielkością do pomieszczenia konferencyjnego.

Optymalna wielkość ekranu to taka, przy której wszyscy uczestnicy spotkania, nawet ci siedzący najdalej od ekranu, mają tak samo dobrą widoczność, porównywalną z tą przy indywidualnym stanowisku. Zgodnie z testem Snellena, aby po dwukrotnym zwiększeniu odległości obraz był widoczny w tym samym rozmiarze, trzeba dwukrotnie zwiększyć jego wysokość lub czterokrotnie – całą powierzchnię.

Poniższa tabela pomoże Ci dobrać optymalną wielkość ekranu do Twojej Sali konferencyjnej – znajdź odpowiednią długość pomieszczenia w kolumnie po lewej i sprawdź, jaki rozmiar pasuje najlepiej.

Po wyborze odpowiedniej wielkości ekranu, możesz skupić się na jednym z ważniejszych kryteriów wyboru – cenie. Projektory są zdecydowanie tańsze od monitorów. A dzięki niskiej wadze są też prostsze i tańsze w montażu.

Bez refleksów.

W przeciwieństwie do monitorów, w przypadku projektora nie występuje problem niechcianych refleksów. Funkcja automatycznego dostosowania jasności wykrywa poziom natężenia światła w pomieszczeniu i odpowiednio zmienia poziom jasności. Dzięki temu możesz oglądać wyświetlane treści bez irytujących odbić i refleksów świetlnych.

Oglądanie bez ograniczeń.

Niektóre monitory mają ograniczoną widoczność, gdy spoglądamy na nie z boku, pod kątem, przez co wyświetlane treści mogą być źle widoczne z bocznych części pomieszczenia. W przypadku projektorów nie ma tego problemu. Tu obraz na ekranie jest widoczny z każdego miejsca, bez względu na to, gdzie siedzą odbiorcy!

Łagodny dla oczu.

Obraz wyświetlany na monitorach może po dłuższym czasie oglądania (np. podczas prezentacji interaktywnych, czy długich sesji roboczych) mieć widoczne piksele, co oznacza ryzyko zmęczenia oczu. W przypadku projektorów piksele są mniej widoczne, więc treści można komfortowo oglądać nawet podczas długich spotkań.

Wszechstronne rozwiązanie?

Czy potrzebujesz mieć możliwość prowadzenia video konferencji? Bezprzewodowego wyświetlania z urządzeń mobilnych? Robienia precyzyjnych notatek? Projektor oferuje funkcje, które są odpowiedzią na wszystkie te potrzeby.

Mam nadzieję, że ten wpis wskazuje dlaczego warto rozważyć wybór projektora zamiast monitora i okaże się pomocny w podjęciu decyzji. W przypadku dalszych pytań dotyczących projektorów biznesowych firmy Epson zapraszam do odwiedzenia strony https://www.epson.pl/verticals/business-projectors 

Informacje o firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki i urządzenia wielofunkcyjne atramentowe, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klienta związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką. Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, generuje sprzedaż na poziomie 10 mln dolarów. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

global.epson.com

Epson Europe 

Epson Europe B.V. z siedzibą główną w Amsterdamie to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1968 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2017 osiągnął sprzedaż równą 1,7 mld euro.

www.epson.pl

Wizja środowiskowa 2050

http://eco.epson.com/