Warszawa,
02
lutego
2018
|
09:40
Europe/Amsterdam

Epson 7 rok z rzędu wśród największych globalnych innowatorów wg Clarivate Analytics

Epson znalazł się w prestiżowym gronie 100 największych globalnych innowatorów w 2017 roku – ogłosiła firma Clarivate Analytics z Filadelfii. Wśród kryteriów branych pod uwagę przez organizatora rankingu znalazły się: ilość patentów, sukces, globalizacja oraz wpływ na branżę. Japońskie przedsiębiorstwo pojawia się na liście nieprzerwanie od czasu jej powstania w 2011 roku, co do tej pory udało się osiągnąć zaledwie 37 organizacjom.

Clarivate Analytics wśród powodów wyróżnienia japońskiego lidera rozwiązań dla druku oraz projekcji obrazu wymienia stałe wprowadzanie na globalne rynki produktów i usług opartych na opatentowanych przez firmę innowacjach, które rynek uznaje za wiodące w branży. Epson regularnie gromadzi też duże ilości zgłoszeń patentowych, które konsekwentnie zmienia w przyznane organizacji prawa patentowe.

Firma współpracuje z agencjami patentowymi w ponad 20 krajach świata – w rankingu za 2016 rok Epson zajął 7 miejsce w Japonii pod względem liczby przyznanych patentów, 15 miejsce w Stanach Zjednoczonych oraz 16 miejsce w Chinach, w kategorii firm zagranicznych. W przypadku produktów jakimi są projektory i drukarki atramentowe, przy których Epson nieustannie dąży do udoskonalenia swoich technologii, firma znajduje się w czołówce branży pod względem ilości i jakości patentów.

Znalezienie się na liście „100 największych globalnych innowatorów” już po raz siódmy z rzędu stanowi dla nas olbrzymie wyróżnienie. Wierzymy, że zostaliśmy uhonorowani jako globalny innowator z uznania dla naszych wysiłków badawczych, rozwojowych oraz działań związanych z własnością intelektualną – mówi Toshiya Takahata, executive officer and general administrative manager of Epson's Intellectual Property Division– Uzyskanie wysokiej jakości patentów, które przekładają się bezpośrednio na jakość tworzonych produktów, jest dla nas priorytetem. Cały czas staramy się tworzyć produkty i oferować usługi, które przekraczają oczekiwania naszych klientów i zaskakują cały świat.

Global website.