Warszawa,
26
września
2017
|
09:00
Europe/Amsterdam

Epson chce zwiększyć świadomość biznesową na temat trzech filarów zrównoważonego rozwoju w kontekście technologii atramentowej

W tym tygodniu Epson rozpoczął kampanię “Wybór należy do Ciebie”, która odzwierciedla stosunek firmy do technologii atramentowej, dającej opcję wyboru przedsiębiorstwom w całej Europie. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości na temat korzyści związanych z trzema filarami zrównoważonego rozwoju i znaczenia, jakie niesie ze sobą wybór biznesowej technologii atramentowej, która ma wpływ na środowisko i społeczeństwo w szerokim zakresie.

Wiele organizacji w całej Europie nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że technologia atramentowa znacznie przewyższa laserową pod względem wydajności, mimo że fakt ten dokumentują testy przemysłowe i analizy. Jako że zrównoważony rozwój i przyszłość społeczeństwa rosną w cenę jeśli chodzi o działania korporacyjne, a sprawozdawczość pozafinansowa staje się priorytetem przedsiębiorstw, technologia atramentowa może mieć znaczący i pozytywny wpływ na ekoefektywność i produktywność kadry pracowniczej.

W związku z tym Epson wierzy, że przedsiębiorstwa powinny lepiej poznać realia związane z porównaniem technologii atramentowej i laserowej i zaprasza do wzięcia udziału w dwuminutowym quizie, który rzuci światło na te kwestie. Spróbuj sam – fakty mogą Cię zaskoczyć.

Więcej informacji na temat zaangażowania firmy Epson w technologię atramentową można znaleźć w tym komunikacie.

TO TWÓJ WYBÓR

Czy wiesz, że technologia stosowana w miejscu pracy może zmienić oblicze przyszłości? Może mieć ogromny wpływ na środowisko naturalne, sposób pracy i inne aspekty rzeczywistości...

Wybór niedocenianych technologii — na przykład w przypadku drukarek — może naprawdę mieć znaczenie. Mając do dyspozycji drukarkę atramentową lub laserową, co wybierzesz?

Rzeczywistość może Cię zaskoczyć:

ODPADY: Technologia atramentowa generuje do 99% mniej odpadów niż laserowa 1

ZUŻYCIE ENERGII: Drukarka atramentowa zużywa 96% mniej energii niż laserowa 2

SZYBKOŚĆ: Drukarka atramentowa jest do 3,5 razy szybsza niż laserowa 3

WYDAJNOŚĆ: Zastosowanie drukarek atramentowych skraca czas czynności konserwacyjnych nawet o 98% w porównaniu z laserowymi 4

CO2: Technologia atramentowa generuje do 92% mniej CO2 niż laserowa 5

Raporty branżowe, testy i zestawienia pokazują to, co od dawna przewidywaliśmy: technologia atramentowa przewyższa inne pod względem parametrów i efektywności. Ponieważ drukowanie pozostaje ważną częścią naszego życia — w pracy i w domu — firmy decydujące się na zainwestowanie w technologię atramentową mogą generować do 99% mniej odpadów, cieszyć się mniejszym do 96% poborem energii i skróceniem czasu konserwacji i napraw aż o 98% [1] . Innowacje w technologiach atramentowych odwołują się bezpośrednio do potrzeb dzisiejszych firm, w efekcie czego na europejskim rynku drukarek można zaobserwować przechodzenie od drukarek laserowych do atramentowych. Dzięki tej technologii przedsiębiorstwa zaczynają dostrzegać faktyczne korzyści finansowe, ekologiczne i społeczne
Epson

Technologia atramentowa dowiodła swojej uniwersalności w zastosowaniach poza drukowaniem w biurze, odpowiadając na zmieniające się zapotrzebowanie rynku i kształtując całe nowe segmenty rynku, takie jak druk na tkaninach do zastosowań modowych i wnętrzarskich, opakowaniach i oznakowaniach wielkoformatowych, oraz umożliwiając niskonakładowe procesy produkcyjne dzięki obniżeniu kosztów i ilości wytwarzanych odpadów.

[1] Badania przeprowadzone przez BLI, 2017

Przypisy:

  1. Na podstawie wyników dwumiesięcznych testów trwających do lutego 2017 r., przeprowadzonych przez firmę BLI na zlecenie firmy Epson i obejmujących wybrane urządzenia konkurencyjne.
  2. Na podstawie wyników dwumiesięcznych testów trwających do lutego 2017 r., przeprowadzonych przez firmę BLI na zlecenie firmy Epson i obejmujących wybrane urządzenia konkurencyjne.
  3. Na podstawie wyników dwumiesięcznych testów trwających do lutego 2017 r., przeprowadzonych przez firmę BLI na zlecenie firmy Epson i obejmujących wybrane urządzenia konkurencyjne i mierzących parametr FPOT po dobie uśpienia drukarki.
  4. Na podstawie wyników dwumiesięcznych testów trwających do lutego 2017 r., przeprowadzonych przez firmę BLI na zlecenie firmy Epson i obejmujących wybrane urządzenia konkurencyjne.
  5. Na podstawie wydobycia i przetwarzania surowców oraz przetwarzania zasobów. Testowano zgodnie z metodologią firmy Epson: 1. Kalkulacja dotyczy tylko emisji CO2 jako globalnego obciążenia środowiskowego. 2. Wyniki obliczeń zostały oparte na deklaracjach własnych (nie otrzymano deklaracji firm niezależnych). 3. Stosujemy współczynnik emisji CO2 (kg CO2 na jednostkę) opublikowany w bazie danych JEMAI „LCA Pro”. Basert på utpakkingen og behandlingen av råvarer og fremstillingen av tilbehør. Som testet med Epson-metoder: 1. Beregningen gjelder kun for CO2-utslipp som en belastende faktor for miljø og global oppvarming. 2. Resultatet av beregningen er basert på egenerklæring. (Har ikke mottatt bekreftelse fra tredjepart). 3. Vi bruker koeffisienten for CO2 (kg-CO2/enhet) som publisert i JEMAI-databaseb «LCA Pro».