İstanbul,
17
Nisan
2019
|
10:48
Europe/Amsterdam

Epson, kompakt ve beyaz EcoTank yazıcıları piyasaya sunuyor

Tasarım trendlerini yansıtacak şekilde tasarlanmış, uygun maliyetli ve minimalist tasarıma sahip yazıcılar

Kapladığı kompakt alan (L3160, L3156) ve beyaz gövdesi ile (sadece L3156 modelinde) Epson’un ödüllü EcoTank yazıcıları, modern mekanlar için ideal, şık bir görünüme sahiptir. Yeni modeller Nisan 2019’dan itibaren satışta.

Epson Europe'un Kıdemli Ürün Müdürü Ksenia Gordeeva şöyle diyor: “Siyah yazıcılar her zaman popülerliğini korudu, ancak bazı müşteriler evlerine veya şık ofislerine yakışacak farklı bir seçenek istediklerini belirttiler. Lansmanını yaptığımız, beyaz gövdeye sahip ve daha az yer kaplayan yazıcıların da yeni tasarımlarıyla trend olacağına inanıyoruz.”

EcoTank serisindeki son model yazıcıların tümü (L3160, L3156), alan tasarrufu sağlayan bir tasarıma sahiptir. Bu modellerde mürekkep tankı ürünün yan tarafında yer almaz, yazıcıya entegre edilerek ön kısma yerleştirilmiştir. Alan tasarrufu sağlayan bu değişiklik, ne kadar mürekkep kaldığını görmeyi de kolaylaştırır. Ayrıca, sıkma gerektirmeyen yeni şişeler dolum işlemlerini kolay ve zahmetsiz hale getirir ve her tanka yalnızca doğru renkler eklenebilir.

Serinin diğer ekonomik EcoTank ürünlerine uygun olarak, bu yazıcılar (L3160, L3156) daha esnek mürekkep şişeleriyle doldurulmuş büyük bir mürekkep tankına sahiptir. Yazıcıyla birlikte verilen şişelerde, kullanıcılara üç¹ yıla kadar yetecek miktarda mürekkep bulunur. 1 . Bütçelerine önem veren tüketiciler, mürekkep maliyetinden %90'a varan oranda tasarruf sağlayabilirler 2 . Yedek mürekkep şişeleri de ekonomiktir.

EcoTank kullanarak mobil telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlardan kolayca baskı alabilirsiniz. Kullanıcılar, yazdırılacak belgeleri Wi-Fi ve Wi-Fi Direct ile Epson iPrint uygulaması üzerinden akıllı cihazlara gönderebilir. 3 . Epson Email Print ile dünyanın hemen hemen her yerinden dosya alınabilir 3 .

Son model EcoTank yazıcıların tüketicilere sunduğu seçenekler bunlarla sınırlı değildir: L3156, Wi-Fi/Wi-Fi Direct uyumlu, beyaz, 3'ü 1 arada yazıcıdır; L3160 ise Wi-Fi/Wi-Fi Direct uyumlu, siyah, LCD ekranlı 3'ü 1 arada yazıcıdır.

¹ 3 yıllık mürekkep hacmi, EcoTank ev ve ofis yazıcıları için 225 sayfalık ortalama aylık baskı hacmine ve EcoTank fotoğraf yazıcıları için 40 fotoğrafa kadar dayanır. Hesaplamalar, ev ve ofis yazıcıları için en düşük siyah mürekkep şişesi sayfa verimini ve fotoğraf yazıcıları için en düşük fotoğraf sayfası verimini temel alır. 2. Donanım fiyatı hariç EcoTank serisine (L805, L810, L850, L7160 hariç) dahil mürekkep şişelerini kullanarak aynı sayıda sayfa yazdırmak için gerekli ortalama kartuş sayısı/sağlanan tasarruf. A4 EcoTank serisinin ortalamasıyla Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da en çok satan 10 modelin ortalama maliyetinin karşılaştırılması, Nisan 2017 – Mart 2018 dönemi için IDC EMEA Hardcopy Tracker (2018 1. Çeyrek Verileri), IDC EMEA HCP Consumables Tracker (2017 2. Yarı Verileri) tarafından sağlanan verilere göre yapılmıştır. Baskı maliyetleri, aynı referans dönemi için IDC tarafından sağlanan verilere göre Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarındaki Standart ve XL kartuşların oranı üzerinden hesaplanmıştır. Ortalama satış fiyatı, gelir ünitelere bölünerek hesaplanmıştır. Mürekkep kartuşu verim bilgileri, üreticinin web sitelerinden alınmıştır. 3. Kablosuz internet bağlantısı gerektirir. Daha fazla bilgi, desteklenen diller ve cihazlar için lütfen internet adresini ziyaret edin

 

Epson Hakkında

Epson, orijinal, verimli, kompakt ve hassas teknolojileriyle insanları, nesneleri ve bilgileri birbirine bağlamaya adanmış küresel bir teknoloji lideridir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve dijital baskı sistemlerinden 3LCD projektörlere, saatlere ve endüstriyel robotlara kadar uzanan bir ürün yelpazesi ile Epson, inkjet, görsel iletişim, giyilebilir cihazlar ve robot teknolojilerindeki yeniliklere ve müşteri beklentilerinin ötesine geçmeye odaklanıyor.

Japonya merkezli Seiko Epson Corporation tarafından yönetilen Epson Group, dünya çapında 85 şirketle 81.000'den fazla çalışana sahiptir ve faaliyet gösterdiği topluluklara yaptığı katkılardan ve çevresel etkilerini azaltmaya yönelik devam eden çabalarından gurur duymaktadır. global.epson.com/

Epson Europe Hakkında Amsterdam’da bulunan Epson Europe B.V., Grubun Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika bölgesindeki genel merkezidir. 1.750 çalışanıyla Epson Avrupa'nın 2016 satışları 1.7 milyar Euro olarak gerçekleşmiştir.http://www.epson.com.tr

Çevre Vizyonu 2050 http://eco.epson.com/