İstanbul,
21
Ekim
2019
|
20:04
Europe/Amsterdam

EPSON, MOTEK 2019'DA YENİ ROBOTİK ÜRÜNLERİNİ TANITTI

Entegre ve esnek Parça Besleyiciler (IF240 ve IF530), 7-10 Ekim tarihinde Almanya'da düzenlenen Motek 2019 fuarında tanıtıldı.

Epson, IF240 ve IF530 Parça Besleyicileri Avrupa pazarlarına sundu. Bu Parça Besleyiciler, medikal, tüketici, otomotiv, elektronik ve daha fazlasına yönelik gelişmiş uygulamalar için çok çeşitli parçaları barındırmak üzere basit ve uygun maliyetli besleme çözümleri sağlıyor. Ürünler, maliyetli ve zaman alan takım yenilemeyi ortadan kaldırmak için tam entegre ve esnek özellikte. Bu da üreticilerin yeni ekipman satın almaya gerek duymadan çok çeşitli parçalarla çalışmasına olanak tanıyor.

Epson’un tam entegre robotik çözümleri, ayarlama ve yapılandırma için doğrudan bir yaklaşımı destekler. Parça Besleyiciler, sistem yapılandırmasına yönelik adım adım yaklaşım sunmak üzere Epson RC+ Development Software ile birlikte çalışır. Kullanımı kolay bir sihirbaz, Parça Besleyicileri birçok farklı parça türü için tam parametrelere ayarlamayı kolay hale getirir.

EMEA robotik çözümler yöneticisi: Volker Spanier, “IF240 ve IF530 Parça Besleyici sistemleri artan “yüksek karmalı - düşük hacimli” parça tekleştirme ihtiyacını karşılıyor. Parça besleyicilerin Epson robot ve vizyon sistemleriile tek bir geliştirme ortamına entegre edilmesi, geliştirme süresini azaltabilir ve üreticilere operasyonel verimlilik ve hızlı parça değiştirme sağlayabilir” diyor. Ayrıca “Plastik, metal ve kauçuk malzeme türleri desteğiyle, şunları içeren çok çeşitli parça ve malzeme desteğinden de memnunuz: bağlantı elemanları, klipsler, diyaframlar, konektörler, bileşenler, braketler ve borular” diyerek ekliyor.

IF240 ve IF530’un temel özellikleri şöyle:

  • Yüksek performanslı parça besleme çözümü– Epson robotları, yazılımı ve Vision Guide destekli
  • Basit ayar ve yapılandırma– Epson RC+ Development Software ile tam entegre
  • Üzerine tıklamalı arabirim– ileri düzey uygulamalar için gereken tipik geliştirme süresini azaltmaya yardımcı olur
  • Esnek parça işleme– 5 mm - 40 mm (IF240) ve 30 mm - 150 mm (IF530) arası parçaları destekler
  • Hızlı parça değiştirme– besleyici, düşük toplam sahip olma maliyeti için farklı parçaları barındırmak üzere basit ayar sağlar
  • Bir çok parça ile uyumlu– basitten karmaşığa kadar parçaların yanı sıra hassas malzemeleri de destekler
  • Akıllı otomatik ayarlama– besleyicilerin parametrelerini yeni parçaların ayarları için otomatik olarak ayarlar
  • Benzersiz yönlü titreşim özellikleri– optimize parça kontrolü ve tekleştirme için çok eksenli titreşim teknolojisi
  • Arka ışık seçenekleri– kırmızı, yeşil, mavi, beyaz ve kızılötesi mevcuttur
  • Kapladığı yer(uzunluk x genişlik x yükseklik) - 300 x 171 x 132 mm (IF240) ve 600 x 372 x 320 mm (IF530)

IF240 ve IF530 Parça Besleyiciler Avrupa pazarında satışa sunuldu ancak henüz Türkiye'de satılmıyor. 

 

1. Uyumlu Epson Robotları şunlardır: G-Serisi / LS-Serisi / RS-Serisi / T-Serisi / C-Serisi / N-Serisi / VT-Serisi

Epson Hakkında

Epson, orijinal, verimli, kompakt ve hassas teknolojileriyle insanları, nesneleri ve bilgileri birbirine bağlamaya adanmış küresel bir teknoloji lideridir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve dijital baskı sistemlerinden 3LCD projektörlere, saatlere ve endüstriyel robotlara kadar uzanan bir ürün yelpazesi ile Epson, inkjet, görsel iletişim, giyilebilir cihazlar ve robot teknolojilerindeki yeniliklere ve müşteri beklentilerinin ötesine geçmeye odaklanıyor.

Japonya merkezli Seiko Epson Corporation tarafından yönetilen Epson Group, dünya çapında 85 şirketle 81.000'den fazla çalışana sahiptir ve faaliyet gösterdiği topluluklara yaptığı katkılardan ve çevresel etkilerini azaltmaya yönelik devam eden çabalarından gurur duymaktadır. global.epson.com/

Epson Europe Hakkında Amsterdam’da bulunan Epson Europe B.V., Grubun Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika bölgesindeki genel merkezidir. 1.750 çalışanıyla Epson Avrupa'nın 2016 satışları 1.7 milyar Euro olarak gerçekleşmiştir.http://www.epson.com.tr

Çevre Vizyonu 2050 http://eco.epson.com/