Andrzej Bieniek, Business Account Manager
„PRO-UHD to nie jedna kluczowa funkcja, ale szereg technologii, które sprawiają, że podczas oglądania filmu naprawdę widać różnicę. Nasze najnowsze projektory do kina domowego wyróżniają się pod każdym względem: mają wysoki współczynnik kontrastu dynamicznego, wykorzystują technologię optymalizacji 4K, 3LCD oraz obsługują standardy Full HD, UHD BD i HDR. Zwiększyliśmy także współczynniki kontrastu i poziom jasności aby mogły obsługiwać wszystkie rodzaje materiałów 4K i stanowiły imponującą, ale nadal przystępną cenowo ofertę dla miłośników kina” 
Andrzej Bieniek, Business Account Manager
Warszawa,
31
sierpnia
2018
|
10:00
Europe/Amsterdam

Na targach IFA 2018 Epson prezentuje trzy nowe projektory PRO-UHD

Znakomite połączenie technologii wizualnych pozwoliło na zapewnienie wyjątkowych wrażeń podczas ogladania kina domowego

Podczas rozpoczynających się dziś targów IFA 2018 w Berlinie firma Epson premierowo prezentuje - na swoim stoisku nr 103 w hali 21 - trzy projektory do kina domowego: EH-TW7400, EH-TW9400 i EH-TW9400W. Powstały one z myślą o amatorach kina, którzy ponad wszystko cenią sobie jakość obrazu. Te niedrogie urządzenia oferują szerokie opcje podłączania oraz prostą konfigurację pozwalając cieszyć się magią dużego ekranu oraz rozdzielczością 4K.

Aby pomóc klientom w lepszym poznaniu niesamowitych funkcji wspierających wyświetlanie obrazu, które są oferowane przez te modele, Epson zgrupował swoje najnowocześniejsze technologie wizualne pod wspólną nazwą PRO-UHD. Zapewniające niesamowitą jakość projektory PRO-UHD oferują wysoki współczynnik kontrastu dynamicznego na poziomie 1 200 000:1, wykorzystują technologię optymalizacji 4K, 3LCD oraz obsługują standardy Full HD, UHD BD i HDR. Udoskonalone modele EH-TW9400/W, które powstały w oparciu o sukces swoich poprzedników, obsługują wszystkie urządzenia wejściowe 4K.

Każda funkcja wnosi dodatkową wartość do jakości PRO-UHD. Technologia 3LCD i równie wysokie natężenie światła białego oraz barwnego, które wynosi do 2600 lumenów, pozwalają uzyskać żywe kolory bez "efektu tęczy". Obsługa HDR sprawia, że na ekranie widać jeszcze więcej szczegółów, obraz zyskuje większą głębię, a kolory są bardziej nasycone, przy zachowaniu naturalności. Bardzo szeroka przestrzeń kolorów powiększa paletę realistycznych barw wyświetlanych przez projektor, zaś wysoki współczynnik kontrastu do 1 200 000:1 gwarantuje głębokie czernie i ostry obraz także w zacienionych partiach obrazu. Funkcje interpolacji klatek i Detail Enhancement sprawiają, że obrazy są ostre, a przejścia między nimi płynne, dzięki czemu projektor z łatwością radzi sobie nawet z najbardziej dynamicznymi scenami akcji.

Pomimo tego, że technologia jest złożona i precyzyjna, projektory są niezwykle proste do skonfigurowania. Zautomatyzowany, zmotoryzowany układ optyczny projektora obsługuje m.in. optyczny zoom 2,1x, sterowanie ostrością czy przesunięcie obiektywu w zakresie ±96,3% w pionie i ±47,1% w poziomie. Projektory są zaprojektowane do codziennego użytku, a niezwykle długi czas eksploatacji lampy pozwoli oglądać filmy na dużym ekranie każdego dnia nawet przez kolejnych siedem lat 1 bez potrzeby jej wymiany.

Modele opracowano z myślą o pasjonatach kina, dlatego taką wagę przywiazano do zapewnienia łatwości z jaką można korzystać z zaawansowanego sterowania oraz wyświetlać filmy tak, jak chciał tego reżyser. Opcja zapisu nawet dziesięciu różnych formatów obrazu pozwoli oglądać filmy z właściwym współczynnikiem proporcji.

Ponadto model EH-TW9400W oferuje wyświetlanie bezprzewodowe. Wystarczy podłączyć projektor z nadajnikiem 4K WiHD za pomocą HDMI by przesyłać strumieniowo treści ze smartfona, konsoli do gier czy odtwarzacza Blu-ray.

„PRO-UHD to nie jedna kluczowa funkcja, ale szereg technologii, które sprawiają, że podczas oglądania filmu naprawdę widać różnicę. Nasze najnowsze projektory do kina domowego wyróżniają się pod każdym względem: mają wysoki współczynnik kontrastu dynamicznego, wykorzystują technologię optymalizacji 4K, 3LCD oraz obsługują standardy Full HD, UHD BD i HDR. Zwiększyliśmy także współczynniki kontrastu i poziom jasności aby mogły obsługiwać wszystkie rodzaje materiałów 4K i stanowiły imponującą, ale nadal przystępną cenowo ofertę dla miłośników kina” — powiedział Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson Europe.

Produkty będzie można zobaczyć podczas targów IFA 2018 w Berlinie, stoisko nr 103, hala 21.

1. Przy średniej długości filmu wynoszącej 1 godz. 45 min i ustawieniu lampy w trybie ekonomicznym.

Najważniejsze cechyEH-TW7400EH-TW9400EH-TW9400W
Obraz w rozdzielczości 4K na dużym ekranie
Technologia PRO UHD
Obsługa UHD BD i HDR
Formaty HDRHDR10HDR10, Hybrid Log Gamma, 4K/60p HDR z obsługą 18 Gb/sHDR10, Hybrid Log Gamma, 4K/60p HDR z obsługą 18 Gb/s
Wspomagane przesunięcie obiektywu w poziomie (+/-96,3%) i w pionie (+/-47,1%)
Jednakowo wysokie natężenie światła białego i barwnego wynoszące2400 lumenów2600 lm2600 lm
Wysoki współczynnik kontrastu gwarantujący głębszą czerń200 000:11 200 000:11 200 000:1
Przesunięcie obiektywu i zoom (2,1x)
Obsługa przestrzeni kolorów DCI
HDMI x2 (1x HDCP2.2 & 1x HDCP1.4), RJ45, RS232c i wyjście wyzwalacza
Nadajnik 4K WiHD – obraz w rozdzielczości 4K przesyłany przez Wi-Fixx
Obsługa treści 2D i 3D
Wyjątkowa jakość obrazu dzięki technologii 3LCD firmy Epson
Wszystkie funkcje optymalizacji szczegółów dostępne w istniejącej ofercie, w tym: ISF
Przyspieszona reakcja na ruch zapewniająca aksamitną płynność obrazu i wyrazisty obraz w scenach szybkiego ruchu
Duży ekran — do 300 cali
Długi czas eksploatacji lampy wynoszący nawet 5000 godzin w trybie ekonomicznym
Okulary z aktywną migawką ładowane przez USB do oglądania obrazu 3D (należy kupić osobno)

 

Informacje o firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki i urządzenia wielofunkcyjne atramentowe, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klienta związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką. Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, generuje sprzedaż na poziomie 10 mln dolarów. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

global.epson.com

Epson Europe 

Epson Europe B.V. z siedzibą główną w Amsterdamie to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1968 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2017 osiągnął sprzedaż równą 1,7 mld euro.

www.epson.pl

Wizja środowiskowa 2050

http://eco.epson.com/