Praha,
06
Únor
2018
|
11:00
Europe/Amsterdam

Epson představuje svůj první 3LCD laserový projektor pro pevnou instalaci s rozlišením 4K a nový kompaktní model WUXGA se svítivostí 20 000 lumenů

Nová laserová řešení nabízejí vysokou spolehlivost a lze je použít se stávajícími objektivy Epson kompatibilními s technologií 4K

Společnost Epson představila dva nové 3LCD laserové projektory pro pevnou instalaci – EB-L12000Q, první 3LCD projektor se svítivostí 12 000 lumenů a nativním rozlišením 4K[1], a EB-L20000U, první model společnosti Epson v kategorii kompaktních projektorů WUXGA se svítivostí 20 000 lumenů. Tyto projektory mají rozšířit sortiment společnosti Epson v sektoru špičkové audiovizuální techniky pro pronájem. Využití najdou na akcích, festivalech, při doprovodném programu pro návštěvníky, ve velkých posluchárnách, na veletrzích a v nákupních centrech i ve firmách a ve vzdělávacích institucích.

Projektory EB-L12000Q a EB-L2000U mají stejnou konstrukci s odlehčeným kompaktním designem, která usnadňuje integraci do stávající infrastruktury. V obou modelech lze také použít stejné objektivy kompatibilní s technologií 4K jako u projektorů Epson řady EB-L1000, takže přechod na rozlišení 4K nebude vyžadovat další výdaje na výměnu objektivů. Oba modely dále podporují HDR.

Instalaci usnadňuje jak kompaktní rám, tak konstrukce, která umožňuje flexibilní instalaci a projekci z libovolného úhlu, včetně orientace na výšku. Vestavěná kamera zajišťuje vzdálenou diagnostiku a nastavení a ve spojení s novým softwarem Epson Professional Projector Tool umožňuje nastavení promítání z více projektorů. Je možné využít i pokročilé technologie, jako je edge blending a video mapping. Vyměnitelná deska rozhraní navíc poskytuje další flexibilitu a představuje investici do budoucna. Bude tak možné zajistit podporu budoucích rozhraní a standardů přenosu.

Díky uzavřenému designu a technologii anorganického fosforového kolečka mají nové modely vynikající spolehlivost, takže se o ně po instalaci už nemusíte starat. Navíc nabízejí záruku na pět let nebo 20 000 hodin provozu a není zapotřebí vyměňovat lampy, lze je tedy bez obav instalovat i na obtížně přístupných místech.

Michal Holovský, Business Account Manager VI ve společnosti Epson Europe CZ&SK, říká: „Vstup do světa 4K je pro společnost Epson důležitým krokem, a proto jsme si na tom chtěli dát záležet. Myslím, že s modelem EB-L12000Q se nám to podařilo. Kromě neuvěřitelného rozlišení nabízí také celou řadu prvků, po nichž je v sektoru projektorů pro pronájmy a pevné instalace poptávka, například zpětnou kompatibilitu objektivů a vyměnitelné desky rozhraní. Model EB-L20000U je pro nás neméně důležitý, protože jde o náš první produkt v konkurenčně nabité kategorii kompaktních projektorů WUXGA se svítivostí 20 000 lumenů. Sdílí stejné prvky jako sesterský model s podporou 4K, takže ho lze snadno integrovat do stávajících instalací.”

Model EB-L20000U bude k dispozici od listopadu 2018 a model EB-L12000Q od ledna 2019.

[1] K 1. říjnu 2017

Klíčové vlastnosti

EB-L20000U

EB-L12000Q

Jas

20 000 lm

12 000 lm

Nativní rozlišení

WUXGA

4K

Nativní kontrastní poměr

2 500 : 1

1 200 : 1

Kompatibilní se softwarem Epson Projector Professional Tool

Vestavěná kamera s vysokým rozlišením pro diagnostiku a nastavení

Nový zoom objektiv s krátkou projekční vzdáleností

Geometrická korekce

Vyměnitelné desky rozhraní pro flexibilní instalaci

Podporuje HDR

Flexibilní možnosti připojení včetně HDBaseT, HDMI, DVI a vstupu pro komponentní video

Snadná 360° instalace a projekce z jakéhokoli úhlu

Kompatibilní se vstupem 12G-SDI

-

Kompatibilní s BarcoLink

Barevné režimy BT.709 a Natural

Uzavřená optická jednotka odolná vůči prachu a kouři

O společnosti Epson

Společnost Epson je globální technologický lídr, který poskytuje inovativní řešení pro kanceláře, domácnosti, obchodní podniky i průmyslové provozy. Epson nabízí široký sortiment produktů od inkoustových tiskáren, tiskových systémů a projektorů 3LCD až po průmyslové roboty, chytré brýle a snímací systémy a využívá originální kompaktní, úsporné a vysoce přesné technologie.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 80 000 lidí v 86 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj přínos komunitám, ve kterých působí, a na své trvalé snahy o snížení dopadu na životní prostředí.