Bratislava,
28
Október
2019
|
11:06
Europe/Bratislava

Epson predstavil nové interaktívne projektory pre moderné zasadacie miestnosti a školské prostredie

Spoločnosť Epson predstavila prvé interaktívne laserové riešenie 3LCD s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou a technológiou Edge Blending *1

Na najväčšom technologickom veľtrhu GITEX 2019, ktorý sa každoročne koná na Blízkom východe, (Dubajské svetové obchodné centrum, 6. - 10. októbra 2019) spoločnosť Epson predstavila nové interaktívne projektory určené do zasadacích miestností a školského prostredia s veľmi vysokým svetelným výkonom 5000 lúmenov. Tieto inovatívne modely disponujú možnosťou variabilného prispôsobenia veľkosti projekčnej plochy od 65 do 120 palcov, na základe toho, v akom prostredí sú používané. Vďaka tejto vlastnosti sa projektory prispôsobia vašim požiadavkám a zabezpečia optimálnu veľkosť zobrazenia od malých po veľké zasadacie miestnosti alebo školské učebne.

Model EB-1485Fi poskytuje možnosť využiť multidotykovú projekčnú plochu s uhlopriečkou až 100" (pri pomere strán 16:9). Novinkou je však multidotyková projekčná plocha s uhlopriečku 120" (3m so širokouhlým zobrazením s pomerom strán 16:6). Vďaka novej funkcii Edge Blending*1, ktorá kombinuje dva interaktívne projektory pomocou funkcie Epson DuoLink je možné dosiahnuť plochy až 155" a to vrátane bodovej korekcie, voliteľného presahu a farebnej kalibrácie projektorov. Nový systém Epson Edge Blending nevyžaduje žiadne ďalšie káble, vystačíte si iba so štandardným HDMI rozhraním. Tento rad projektorov je ideálnym riešením aj pre náročných užívateľov, ktorí od projektora čakajú viac než je bežným štandardom. Vďaka kompletne prepracovanému užívateľskému prostrediu sú k dispozícii nové funkcie, nové možnosti anotácií a pokročilé možnosti automatickej kalibrácie projektora, a to vrátane automatického nastavenia dotyku pero/prst. Projektor disponuje v základe širokým radom možností pripojenia, vrátane HDBaseT, a novo vrátane prenosu interaktivity a duálnu WiFi (2,4 + 5GHz) s certifikáciou Miracast. Projektor je teda ideálnym riešením pre akékoľvek moderné pracovné prostredie.

Projektor umožňuje integráciu mini PC, vrátane štandardu CEC pre automatické zapínanie a vypínanie pripojeného mini PC. Užívatelia tak majú možnosť zvoliť potrebnú konektivitu so zameraním na ich potreby a riešenie pre každé prostredie.

Hans Dummer, výkonný riaditeľ spoločnosti Epson Europe, hovorí: „V spoločnosti Epson sa zameriavame na užívateľské skúsenosti a dodávame správne riešenia podľa potrieb užívateľa. S našimi najnovšími interaktívnymi projektormi môžu užívatelia úplne transformovať svoje pracoviská. Tieto veľké, škálovateľné projektory, ktoré obohacujú spoluprácu aj zapojenie ľudí a podporujú väčšie zdieľanie znalostí s kolegami, klientmi alebo delegátmi pomocou najnovších a všestranných možností pripojenia. Naše projektory sú antireflexné a zabraňujúce odleskom, čo zaručuje skvelú čitateľnosť obsahu aj pri škálovateľnej veľkosti displeja 100 palcov.“

„Zasadacie priestory vybavené správnou technológiou a riešeniami pomáhajú presadzovať silnejšiu tímovú etiku, zvyšovať produktivitu, zlepšovať kreatívne myslenie a propagovať logiku i uvažovanie. Tiež napomáhajú motivácii zamestnancov v kancelárii alebo mimo nej a zvyšujú technologické zručnosti užívateľov zameraných na digitálnu transformáciu na pracovisku."

Ďalším novým modelom je EB-1480Fi, ktorý je ideálnym riešením pre užívateľov z oblasti vzdelávania, kde už využívajú lampové projektory s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou Epson a uvažujú o výmene za nový moderný laserový projektor s rozlíšením Full HD. Laserové projektory možno ihneď použiť na mieste s už inštalovanými existujúcimi držiakmi, riadiacimi jednotkami a jednotkami pre dotykové ovládanie. To znamená, že používatelia môžu vymeniť svoj súčasný lampový projektor Epson s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou za cenovo výhodné riešenie a využiť tak výhody nového a pokročilejšieho riešenia laserového projektora, pričom môžu ťažiť z najnovších interaktívnych funkcií spolu s bezproblémovou inštaláciou.

Oba modely sa pýšia intuitívnym a jednoduchým užívateľským rozhraním s dotykovým ovládaním a širokou ponukou nástrojov pre prácu i anotácie. Pomocou softvéru Epson iProjection, ktorý je voľne k dispozícii na stiahnutie môžete navyše jedným projektorom zobraziť až štyri nezávislé zdroje, napríklad videokonferencie a prezentácie na meetingu. Aplikácia Epson iProjection, poskytuje bezproblémové bezdrôtové pripojenie a umožňuje ovládanie z najrôznejších zariadení i platforiem.

Po inštalácii môžete oba projektory používať bez akejkoľvek údržby po dobu až 20 000 hodín v bežnom režime a až 30 000 hodín v tichom režime. Päťročná záruka zabezpečí, že možno tieto modely používať bez najmenších starostí.

Oba modely sú už dostupné.

* 1 Technológia Epson Edge Blending: s pomocou dodávaných ovládacích programov je možné použiť dva projektory na vytvorenie širokej premietacej plochy, ktorá sa skladá z obrazov z viacerých projektorov. Táto technológia prelínania zaručuje, aby neboli zreteľné na seba nadväzujúce obrazy z jednotlivých projektorov.