09
Srpen
2019
|
11:50
Europe/Amsterdam

Epson se stal důležitou součástí významné výstavy institutu Photogenia

Unikátní pohled očima umělců v projektu Menschen aus der Maschine

Shrnutí

Institut Photogenia uvedl výstavu Menschen aus der Maschine, na které představili svá díla studenti institutu spolu se známým fotografem Jindřichem Štreitem. Jejich fotografie byly vytištěny na velkoformátové tiskárně Epson SureColor SC-P800 vyvinuté pro profesionální umělce. Tiskárna ohromila dokonalou technologií HDX pro pigmentový tisk.

Epson vyniká i na poli umění

Oceňovaní studenti institutu Photogenia uvedli ve Vídni putovní výstavu fotografií z industriálního prostředí. Projekt Menschen aus der Maschine doplnil známý český dokumentarista a držitel státní medaile Za zásluhy Jindřich Štreit. Pro realizaci výstavy byly použity dvě tiskárny Epson SureColor SC-P800, jedna jakožto hlavní tiskárna a druhá speciálně pro nátisky fotografií. Art director institutu Photogenia, Mgr. Jan Sucharda uvádí: „Tiskárnu jsme použili k nátiskům a vytvoření naprosto přesného profilu pomocí kalibrační sondy XRite EYE ONE na tiskový materiál Signature Worthy, Digigrafie by Epson.“

Zároveň Mgr. Sucharda upřesňuje, proč se rozhodli vybrat tyto tiskárny pro účely výstav „Epsonky používáme 15 let. Od začátku jsme s nimi velmi spokojeni. To, co se stalo za posledních 5 let, však dovedlo tisk k naprosté dokonalosti! Například technologie HDX (pigmentový tisk), ta nás ohromně baví.“ A dále doplňuje, že při rozhodování hrála hlavní roli jednoznačně kvalita tisku a spolehlivost, kterou si ověřili při provedení několika testů s konkurenčními produkty, kde se jim potvrdilo, že právě Epson byl ve většině kategorii jednoznačně nejlepší. „Jsme pyšní na skutečnost, že si zákazníci často vybírají naše tiskové technologie k takto prestižním akcím, kde je kvalita tiskového výstupu naprosto klíčová“, dodává Slávek Gross, LFP business manager Epson.

Velké technologie pro velkoformátové fotografie

Fotografie, které mohli milovníci umění vidět ve Vídni, v Praze i Basileji, byly vytištěné ve dvou rozměrech. Dominantním byl tisk ve formátu 40 x 60 cm, ovšem některé zvětšeniny měly také velikosti 33 x 48 cm. Filosofie materiálů Signature Worthy, Digigraphie by Epson jasně vyjadřují nároky na tiskárny využívané v oblasti umění. „Získáváme dost cennou zpětnou vazbu od sběratelů a galerií, pro které tisky realizujeme. Nadšení z kvality tisků je veliké.“ hodnotí užívání technologií Epson Mgr. Jan Sucharda.

Využití velkoformátových tiskáren Epson v oblasti umění je široké. Flexibilní možnosti připojení a volitelná jednotka pro papír v rolích umožňuje tvorbu profesionálních výtisků na řadu médií. „Nejvíce oceňujeme možnost potisku širokého spektra médií, a to včetně netradičních, jako jsou ručně vyráběné bambusové papíry, grafické papíry, materiály pro akvarel, atd.“ dodává Sucharda na závěr.

„Pro tiskárny Epson jsme se jednoznačně rozhodli kvůli jejich kvalitě tisku a spolehlivosti. Provedli jsme velmi mnoho testů a srovnání s konkurenčními výrobky, ale Epson byl ve většině kategorií jednoznačně to nejlepší, co jsme mohli chtít.“
Mgr. Jan Sucharda

Epson SureColor SC-P800

  • Devítibarevné inkousty UltraChrome HD pro výjimečně kvalitní barevné obrázky
  • Volitelná jednotka pro papír v rolích
  • Wi-Fi Direct a Epson Connect
  • Barevný 2,7palcový dotykový displej
  • Velké 80ml zásobníky inkoustu

Photogenia

Institut Photogenia nabízí profesionální fotografické vzdělávání formou nekonvenčních zážitkových dílen pod vedením známých osobností. Se svými studenty pravidelně uvádí úspěšné výstavy ve spolupráci se známými umělci. Ve spolupráci se uznávaným fotografem Jindřichem Štreitem představili studenti fotografie z industriálního prostředí již dvakrát. V roce 2017 ukázali veřejnosti projekt Industria, vloni se jednalo o cyklus Továrna.