Bratislava,
12
November
2019
|
13:45
Europe/Bratislava

Epson už druhý raz súčasťou Týždňa vedy a techniky

Spoločnosť Epson sa druhýkrát zúčastnila vzdelávacieho podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku. Počas výstavy Veda netradične predstavila prepojenie vedy, technológii a športu, zoznámila žiakov a učiteľov s interaktívnymi vzdelávacími pomôckami a odo

Týždeň vedy a techniky na Slovensku je každoročné podujatie, ktorého cieľom je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o poznatkoch vedy a techniky a o nutnosti podporovať vedu a techniku, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy. Tohtoročný 16. ročník sa konal 4. – 10. novembra 2019.

V rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2019 sa konali desiatky popularizačných podujatí po celom Slovensku, vrátane prednášok, festivalov, workshopov či rôznych súťaží s vedecko-technickým zameraním. Epson sa so svojím stánkom, programom a produktmi zúčastnil 7.- 8. novembra interaktívnej výstavy Veda netradične na bratislavskom výstavisku Incheba, ktorý si prišlo pozrieť 21 853 návštevníkov. Zaradil sa tým medzi aktérov ako Slovenská inovačná a energetická agentúra, Univerzita Komenského v Bratislave, Centrum vedecko-technických informácií SR a ďalších.

Bohatý program pre všetky vekové kategórie

V stánku Epson bolo pre detské publikum pripravené fotenie a tlač fotiek na tlačiarňach Epson, rôzne darčeky a neposlednom rade zábavné súťaže. Návštevníci si tiež mohli vyskúšať šliapať na bicykli Epson a vyprodukovať tak energiu na vytlačenie strany z tlačiarne Epson. Deti si mohli zasúťažiť v pexeso turnaji a vyhrať množstvo cien. Tiež mali možnosť vyskúšať si prácu s praktickým ultrakrátkym projektorom EB-695Wi a interaktívnym vzdelávacím programom AlfBook pre základné školy.

Pre učiteľov a dospelých bola pripravená malá ukážka zariadení, ktoré môžu využiť na školách i v domácnostiach. V priamej akcii mohli vidieť projektory EF-100W a EB-2247U, ktoré najmenších problémov zvládali premietať počas celého trvania výstavy. Takisto sa mohli zoznámiť s vizualizérom ELPDC21, ktorý svoje uplatnenie nájde v nejednej triede. V neposlednom rade im bola k dispozícii tlačiareň SureLab D700, na ktorej si návštevníci mohli vytlačiť fotografie priamo z podujatia a tlačiareň EcoTank L5190.

Epson podporuje kreativitu mladých

Epson bol tento rok aj partnerom výtvarnej a fotografickej súťaže, ktorú každoročne organizuje Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR v spolupráci s Ministerstvom školstva vedy, výskumu a športu SR. Tohtoročnými témami súťaží boli "Krotitelia odpadov – vyčistime spolu svet" a "Prvky okolo nás".

Tento ročník bol výnimočný tým, že do súťaže bolo prihlásených rekordných 600 výtvarných prác z celého Slovenska. Odovzdávanie cien sa uskutočnilo 7. novembra 2019 počas Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2019. Víťazi získali nielen potvrdenie svojich umeleckých kvalít, ale aj ceny od Slovenských elektrární a tri kusy Eco Tank tlačiarní L3111 od firmy Epson.

„Veľmi radi sme sa zúčastnili tohto jedinečného podujatia, ktoré pomáha šíriť radosť z vedy a inovácii po celom Slovensku. Verím, že vďaka nášmu stánku na výstave Veda netradične a spolupráci s výtvarnou a fotografickou súťažou sa nám v mladých návštevníkoch podarilo prebudiť inovatívneho a kreatívneho ducha,“ povedala Kateřina Vymazalová, Marketing & PR Manager, EPSON CZ & SK.