Warszawa,
26
października
2018
|
14:03
Europe/Amsterdam

Epson w nowym muzeum sztuki współczesnej w Finlandii realizuje interaktywną wystawę japońskiej grupy teamLab

135 projektorów Epson zostało zainstalowanych w nowym muzeum sztuki Amos Rex w Helsinkach

Październik, Helsinki — Epson został wybrany do realizacji projektu grupy teamLab w nowo otwartym muzeum Amos Rex w centrum Helsinek. 118 projektorów Epson o bardzo wysokiej jasności tworzy realistyczne cyfrowe instalacje, a kolejnych 17 jest używanych do celów marketingowych i edukacyjnych w innych częściach muzeum.

„Ta wystawia pokazuje, jak świetnie można wykorzystać projektory, by zapewnić zwiedzającym niezapomniane wrażenia. To coś, co z pewnością pomoże muzeum wzmocnić status Helsinek jako europejskiego miasta kultury” — mówi Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson Europe. „Muzea, w szczególności te, które chcą zaoferować odwiedzającym nowoczesne i angażujące doznania, dzięki wykorzystaniu projektorów Epson mogą ożywiać dzieła kultury za pomocą wyraźnych i jasnych obrazów przy długotrwałej wydajności i niewielkich wymaganiach konserwacyjnych”.

Projektory 3LCD firmy Epson są wykorzystywane do wyświetlania angażujących widzów instalacji cyfrowych stworzonych przez teamLab. Jest to licząca ponad 500 członków interdyscyplinarna grupa artystyczna, w skład której wchodzą programiści, inżynierowie, animatorzy CG, matematycy czy architekci. Ich celem jest „eksplorowanie nowej relacji między ludźmi a światem za pomocą sztuki”. teamLab otworzył w tym samym czasie wiele dużych wystaw. Otwarcie jednej z nich, zatytułowanej Borderless, w czerwcu w budynku MORI mieszczącym się w tokijskim DIGITAL ART MUSEUM frekwencyjnie okazało się wyjątkowym sukcesem.

„Wystawa teamLab jest wyjątkowo dużym wyzwaniem od strony technicznej. Projektory 3LCD firmy Epson dzięki swojej jasności, kontrastowi i odwzorowaniu kolorów, najlepiej się nadają realizowania projektów związanych z kulturą i sztuką.” — mówi Kai Kartio, dyrektor muzeum Amos Rex.

Muzeum Amos Rex jest opisywane jako miejsce, w którym spotyka się sztuka i kultura miejska. Zostało tak zaprojektowane, aby tworzyć elastyczne przestrzenie będące w stanie sprostać zmieniającym się wymaganiom nowoczesnej sztuki. Wyjątkowa jasność i odwzorowanie kolorów zapewniane przez projektory laserowe 3LCD oraz możliwość montażu obejmującego 360° sprawiają, że produkty Epson okazały się dla muzeum idealnym wyborem do realizacji tego projektu.

Zastosowane projektory Epson oferują laserowe źródło światła 3LCD, rozdzielczość rzeczywistą 4K, obiektyw o ultrakrótkim rzucie oraz lampy 3LCD. Rynek projektorów stosowanych w instytucjach, w tym w muzeach, wzrósł o ponad 70% w ciągu ostatnich 10 lat (2008 – koniec 2017 r.). Udział Epson w rynku wynosi 30%, o 138% więcej niż drugi największy na rynku udziałowiec. 2 .

[1] Futuresource Consulting Limited – Projectors Market Insights – WorldWide Analyser CY 2017 – 2018 [2] Futuresource Consulting Limited – Projectors Market Insights – WorldWide Analyser CY 2008 – 2018

 

Informacje o firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki i urządzenia wielofunkcyjne atramentowe, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klienta związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką. Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, generuje sprzedaż na poziomie 10 mln dolarów. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

global.epson.com

Epson Europe 

Epson Europe B.V. z siedzibą główną w Amsterdamie to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1968 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2017 osiągnął sprzedaż równą 1,7 mld euro.

www.epson.pl

Wizja środowiskowa 2050

http://eco.epson.com/