Warszawa,
30
listopada
2019
|
11:05
Europe/Amsterdam

Epson zaprezentował elastyczne systemy podajników części

Zintegrowane i elastyczne podajniki części (IF240 i IF530) zaprezentowano podczas targów Motek 2019, które odbywały się w terminie 7–10 października w Stuttgarcie.

Wprowadzone na rynek europejski podajniki części IF240 i IF530 zapewniają proste i przystępne cenowo rozwiązania w zakresie podawania szerokiej gamy części montażowych w zaawansowanych zastosowaniach w przemyśle medycznym, towarów konsumpcyjnych, motoryzacyjnym, elektronicznym i innych.

Nowe urządzenia są zintegrowane i elastyczne – umożliwia to wyeliminowanie kosztownego i czasochłonnego procesu przezbrajania, co pozwala producentom na pracę z szeroką gamą części bez konieczności zakupu nowego sprzętu. Te w pełni zintegrowane rozwiązania z zakresu robotyki wspierają proste podejście do przezbrajania i konfiguracji. Podajniki części współpracują z oprogramowaniem projektowym Epson RC+, które umożliwia skonfigurowanie systemu krok po kroku. Łatwy w użyciu kreator ułatwia przezbrojenie podajników części w celu dopasowania ich do dokładnych parametrów wymaganych w przypadku wielu różnych typów elementów montażowych.

„Systemy podajników części IF240 i IF530 zaspokajają rosnące zapotrzebowanie w zakresie rozdzielania części w wysoko zróżnicowanej produkcji o niskim wolumenie (High Mix — Low Volume). Integracja podajników części z robotami 1  i systemami wizyjnymi firmy Epson w ramach pojedynczego środowiska projektowego może skrócić czas projektowania i zapewnić producentom wysoką wydajność operacyjną oraz szybkie zmiany produkowanych części. Warto podkreślić szeroką gamę obsługiwanych części i materiałów, która obejmuje: łączniki, zaciski, membrany, złączki, komponenty, wsporniki i rurki z tworzyw sztucznych, metalu i gumy” – powiedział Volker Spanier, kierownik działu rozwiązań z zakresu robotyki w regionie EMEA. 

Kluczowe cechy modeli IF240 i IF530 to:

  • Wysokowydajne rozwiązanie w zakresie podawania części – wspierane przez roboty, oprogramowanie i system Vision Guide firmy Epson.
  • Proste przezbrajanie i konfiguracja – pełna integracja z oprogramowaniem projektowym Epson RC+.
  • Interfejs typu „wskaż i kliknij” (point-and-click) – pomaga ograniczyć czas projektowania wymagany w przypadku zaawansowanych zastosowań.
  • Elastyczna obsługa części – obsługa części od 5 do 40 mm (IF240) i od 30 do 150 mm (IF530).
  • Szybka zmiana obsługiwanych części – podajnik umożliwia proste przezbrojenie w celu przystosowania do produkcji różnych części i zmniejszenia całkowitego kosztu posiadania.
  • Zgodność z szeroką gamą części montażowych – obsługa zarówno prostych, jak i złożonych elementów, a także delikatnych materiałów.
  • Inteligentne automatyczne dostrajanie – automatyczne dostosowywanie parametrów podajników do ustawień nowych części.
  • Unikatowe możliwości wibracji kierunkowych – wieloosiowa technologia wibracyjna zapewnia optymalną kontrolę części i ich rozdzielanie.
  • Opcje światła czarnego (UV-A) – dostępne źródła światła czerwonego, zielonego, niebieskiego, białego i podczerwieni.
  • Gabaryty (długość x szerokość x wysokość) — 300 x 171 x 132 mm (IF240) i 600 x 372 x 320 mm (IF530).

Podajniki części IF240 i IF530 dostępne są w sprzedaży od października 2019 roku. Więcej informacji na temat firmy Epson na targach Motek 2019 można znaleźć na stronie internetowej http://www.epson.eu/motek

1. Kompatybilne roboty firmy Epson to: seria G / seria LS / seria RS / seria T / seria C / seria N / seria VT

 

Informacje o firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki i urządzenia wielofunkcyjne atramentowe, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klienta związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką. Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, generuje sprzedaż na poziomie 10 mln dolarów. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

global.epson.com

Epson Europe 

Epson Europe B.V. z siedzibą główną w Amsterdamie to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1968 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2017 osiągnął sprzedaż równą 1,7 mld euro.

www.epson.pl

Wizja środowiskowa 2050

http://eco.epson.com/