İstanbul,
19
Aralık
2019
|
09:46
Europe/Amsterdam

Epson’a Altın EcoVadis Ödülü

Epson, bağımsız değerlendirme kuruluşu EcoVadis tarafından art arda üçüncü kez KSS Altın Ödülü'ne layık görüldü.

Epson’un mümkün olan en yüksek uluslararası KSS standartlarına ulaşma konusundaki taahhüdünü yansıtan üst düzey Ecovadis notu, şirketin Sürdürülebilir Tedarikte “Üstün” olduğunu kabul etmekle birlikte Çalışma, İnsan Hakları ve Çevreyi koruma eylemlerindeki başarısını da tescilliyor. Genel sonuçlar, Sürdürülebilir Tedarik, İşgücü ve İnsan Haklarında önceki yıla göre yüzde 5 gibi ciddi bir artış gösteriyor ve Epson'u sektöründe* ilk yüzde 2'lik dilime yerleştiriyor.

Epson'un küresel başkanı Minoru Usui, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Epson'da yaptığımız her şeyin merkezinde yer alıyor ve KSS'deki bu mükemmel başarı, işimiz için finansal başarımız kadar önemli ve değerli.” diyor.

Usui, “Epson’un hedefi, vazgeçilmez bir şirket olmaktır; bu, müşterilerimizin beklentilerini aşan mükemmel ürünlerle toplumsal ihtiyaçları karşılayarak ve en önemlisi, çevremizi koruyarak benzersiz ve uzun vadeli değer yaratmamız gerektiği anlamına gelir. Bir işletme olarak tüm faaliyetlerimizi Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SDG) göre ayarladık ve her şeyden önce daha iyi ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmaya kararlıyız.” diyerek ekliyor.

Bağımsız, güvenilir ve işbirliğine dayalı bir platform olan EcoVadis, şirketlerin politika ve eylemleriyle çevre, çalışma, insan hakları, etik ve sürdürülebilir tedarik ile ilgili yayınlanmış raporlarını değerlendiriyor. EcoVadis'in benzersiz KSS değerlendirme yöntemi 198'den fazla tedarik kategorisini, 155 ülkeyi ve 21 KSS göstergesini kapsıyor. 55.000'den fazla şirket, riski azaltmak, inovasyonu teşvik etmek ve ticaret ortakları arasında şeffaflık ve güven oluşturmak için EcoVadis ile birlikte çalışıyor.

Epson Avrupa KSS Direktörü Henning Ohlsson da konuyla ilgili şöyle konuşuyor: “2019'da, özellikle sürdürülebilir tedarik alanında büyük adımlar attık ve başarımızın EcoVadis tarafından daha yüksek puanla ödüllendirilmesinden memnuniyet duyuyoruz. Ancak her zaman daha fazlasını hedefleyerek sürdürülebilirlik performansımızı daha da iyileştireceğiz. EcoVadis Gold, işimiz için önemli ve değerli bir başarı ölçüsüdür. Hem kamu hem de özel sektördeki müşterilerimiz, en yüksek emek, insan hakları ve sosyal standartlara bağlı sürdürülebilirliği temel alan kapsamlı ve doğrulanabilir denetimler talep ediyor.”

Epson’un CSR performansı hakkında daha fazla bilgi için, küresel ilerleme, çevresel performans, sosyal sorumluluk ve kurumsal yönetişimdeki kilit başarılarını vurgulayan Entegre Raporu'na göz atabilirsiniz. Ayrıca Epson Europe’un KSS performansı hakkında daha fazla bilgi için en son Yeşil Raporumuzu okuyabilirsiniz.

 

* Teknoloji ve üretim sektörü. 

Epson Hakkında

Epson, orijinal, verimli, kompakt ve hassas teknolojileriyle insanları, nesneleri ve bilgileri birbirine bağlamaya adanmış küresel bir teknoloji lideridir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve dijital baskı sistemlerinden 3LCD projektörlere, saatlere ve endüstriyel robotlara kadar uzanan bir ürün yelpazesi ile Epson, inkjet, görsel iletişim, giyilebilir cihazlar ve robot teknolojilerindeki yeniliklere ve müşteri beklentilerinin ötesine geçmeye odaklanıyor.

Japonya merkezli Seiko Epson Corporation tarafından yönetilen Epson Group, dünya çapında 85 şirketle 81.000'den fazla çalışana sahiptir ve faaliyet gösterdiği topluluklara yaptığı katkılardan ve çevresel etkilerini azaltmaya yönelik devam eden çabalarından gurur duymaktadır. global.epson.com/

Epson Europe Hakkında Amsterdam’da bulunan Epson Europe B.V., Grubun Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika bölgesindeki genel merkezidir. 1.750 çalışanıyla Epson Avrupa'nın 2016 satışları 1.7 milyar Euro olarak gerçekleşmiştir.http://www.epson.com.tr

Çevre Vizyonu 2050 http://eco.epson.com/