İstanbul,
10
Eylül
2018
|
14:10
Europe/Amsterdam

Epson'dan robot ödüllü yarışma

Teknolojiyi gelecek neslin ellerine bırakıyor: Epson Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya (EMEAR) genelinde 3 robota kadar kazanma şansı sunan bir yarışma başlattı

Endüstri 4.0 olgusu bir gerçek ve Epson, SCARA robotlarında global pazar lideri ve 1980 yılından bu yana otomasyon çözümleri sağlayıcısı olarak bu değişime öncülük etmeye hazır. Otomasyonun kapsamı genişlemeye devam ettikçe robotlar için de birçok yeni ve inovatif uygulama geliştiriliyor. Sanayi ve diğer sektörlerde devrim yaratan bu uygulamalar, iş yaşamlarımızın kalitesini büyük ölçüde artırma potansiyeline sahip.

Yarışma - 3 robota kadar kazanabilirsiniz

Epson en yeni teknolojimizi gelecek neslin ellerine bırakıyor: yani, EMEAR genelindeki üniversitelere, yüksek okullara ve araştırma kuruluşlarına. Neden eğitim ve araştırma kuruluşlarını seçiyoruz? Sanayinin ve otomasyonun büyümesini, gelişmesini ve rekabet gücünü desteklemek için.

1 Eylül 2018 tarihinden itibaren https://www.epson.co.uk/robot-contestweb sitesiden çevrimiçi başvurabilirsiniz.

  • Başvuru sahipleri projelerini desteklemek üzere 3 Epson robotu kazanma şansı elde ediyor 15 Aralık 2018tarihine kadar da tekliflerini iletebiliyor.
  • Uygulamalar, aralarında inovasyon, eğitim, beceri geliştirme, benzersiz robot kullanımı ve sürdürülebilirlik başlıklarının da yer aldığı bir dizi kritere dayanarak değerlendirilecek.
  • Elemenin ardından finale kalan başvuru sahipleri, jüri heyeti önünde uygulama sunumlarını yapmaya davet edilecek.

Epson Avrupa Robotik Çözümler Birimi Başkanı Volker Spanier, "Beceri ve yaratıcılık, inovasyonun temelindedir. Epson yetenek ve beceri gelişimini teşvik etme ve destekleme ihtiyacının farkındadır. Dünya nüfusunun %50'sini oluşturan Y-kuşağı, şu ankinden çok daha farklı bir iş dünyası ile karşı karşıya kalacak. Gençlerin gereken potansiyele sahip olduğunu biliyoruz. Yarışmamız bu nedenle teknolojiyi gelecek neslin ellerine bırakıyor" dedi.

Dünya genelinde kullanılan endüstriyel robot sayısının 2019 yılına kadar yaklaşık 2,6 milyon üniteye çıkması bekleniyor. Özellikle Orta ve Batı Avrupa genelinde robotların benimsenmesi, önümüzdeki iki yıl içinde %20'ye varan oranda artmaya hazır ki bu tüm dünyada Çin'den sonra en yüksek büyüme oranı.

Bu büyüme robot bilimini imalat, sağlık ve diğer birçok sektörün geleceği açısından merkezî bir konuma yerleştiriyor. Robotlar eğitime, atıkları azaltmaya ve enerji tüketimini düşürmeye de yardımcı olabiliyor. Epson, EMEAR'daki gençlere robotlarla daha iyi bir dünyayı hayal etme fırsatı veriyor.

Yarışmaya katılmak için

Lütfen tıklayın: https://www.epson.co.uk/robot-contest

 

Baskıya hazır kopya