Bratislava,
16
Október
2018
|
15:06
Europe/Bratislava

Nové múzeum umenia vo Fínsku si pre pôsobivý umelecký projekt japonského štúdia teamLab vybralo produkty popredného svetového výrobcu projektorov Epson

135 projektorov Epson nainštalovaných v úplne novom helsinskom umeleckom múzeu Amos Rex

September, Helsinki – Spoločnosť Epson – svetová jednotka vo výrobe projektorov je vybraná značka pre novootvorené umelecké múzeum Amos Rex v centre Helsínk, kde pôsobivé digitálne inštalácie teamLab sú premietané zo 118 projektorov Epson s vysokým počtom lúmenov a ďalších 17 sa používa na reklamné a vzdelávacie účely v rôznych priestoroch múzea.

„Výstava je skvelým miestom, kde možno na vlastnej koži vidieť využitie projektorov Epson, ktoré verejnosti poskytujú skutočne pôsobivý zážitok, o ktorom sme presvedčený, že pomôže múzeu upevniť status mesta Helsinki ako európskeho mesta kultúry,“ hovorí Michal Holovský, Account Manager pre profesionálne zobrazovanie, Epson CZ & SK. „Múzeá, zvlášť tie, ktoré sa snažia vytvárať modernejšie a pútavejšie zážitky pre návštevníkov, sú praktickým sprostredkovateľom pre projektory Epson, cez ktoré ožíva kultúra prostredníctvom ostrých a jasných obrazov, ako aj dlhodobého výkonu s nízkou potrebou údržby.“

 

Projektory 3LCD od spoločnosti Epson používa teamLab, 500-členný interdisciplinárny kolektív zložený z programátorov, technikov, animátorov CG, matematikov a architektov, na premietanie pôsobivých digitálnych inštalácií. Ich cieľom je „objavovať nové vzťahy medzi ľuďmi a svetom prostredníctvom umenia“. teamLab uviedol tento rok už veľa veľkoformátových výstav a výstava v tokijskom múzeum umenia MORI Building DIGITAL ART MUSEUM: teamLab Borderless bola otvorená s veľkým úspechom v júni.

„Výstava tímu teamLab kladie vysoké nároky v technologickej oblasti. Laserové projektory 3LCD od spoločnosti Epson sa najlepšie hodia na túto výzvu vďaka svojmu jasu, kontrastu a reprodukcii farieb,“ hovorí Kai Kartio, riaditeľ múzea Amos Rex.

Múzeum Amos Rex možno opísať ako miesto stretu umenia a mestskej kultúry. Je navrhnuté tak, aby vytváralo flexibilné priestory, ktoré budú vyhovovať neustále sa meniacim potrebám súčasného umenia. Preto výnimočný jas a farby laserových projektorov 3LCD spolu s flexibilnou 360° inštaláciou robia spoločnosť Epson, jednotku medzi svetovými výrobcami projektorov, ideálnou voľbou pre múzeum, ktoré oživuje zážitky. 

Medzi použité projektory Epson patria projektory 3LCD s laserovým zdrojom svetla, projektory s vlastným rozlíšením 4K, projektory s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou a produkty s lampou 3LCD. Trh projektorov, ktoré sa využívajú v inštitúciách vrátane múzeí, za posledných 10 rokov (2008 – koniec roka 2017) vzrástol o viac ako 70 %, pričom spoločnosti Epson z neho patrí 30 %, čo je o 138 % viac, ako je druhý najväčší podiel na trhu 2.

 

[1] Futuresource Consulting Limited – Štatistiky z trhu projektorov – WorldWide Analyser CY 2017 – 2018

[2] Futuresource Consulting Limited – Štatistiky z trhu projektorov – WorldWide Analyser CY 2008 – 2018

Boilerplate

O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je globálny technologický líder, ktorý poskytuje inovatívne riešenia pre kanceláriu, domácnosti, malé a stredné podniky a priemyselné prevádzky. Epson ponúka široký sortiment produktov od atramentových tlačiarní, tlačiarenských systémov a projektorov 3LCD až po priemyselné roboty, inteligentné okuliare a snímacie systémy a používa originálne, kompaktné, úsporné a vysoko presné technológie.

Skupina Epson vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku zamestnáva viac ako 80 000 ľudí v 86 spoločnostiach po celom svete a je hrdá na svoj prínos pre komunity, v ktorých pôsobí, a na svoje celoročné snahy o zníženie dopadu na životné prostredie.

www.global.epson.com

http://global.epson.com/

O spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť Epson Europe B.V. sídli v Amsterdame a je riadiacim centrom skupiny Epson pre Európu, Stredný východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe zamestnáva 1750 ľudí a vo fiškálnom roku 2016 zaznamenala obrat 1,7 miliárd eur. http://www.epson.cz

Environmentálna vízia 2050

http://eco.epson.com/