06
Temmuz
2018
|
12:09
Europe/Amsterdam

Parlak robotik ellerle akıllı üretimi anlamak

Epson'un çift kollu otonom robotları, daha akıllı montaj hatları oluşturmada Avrupalı ​​üreticilere yardımcı oluyor

Epson kendini, temel teknolojilerini dört ana alanda değişiklik yapmak için kullanma yarışına hazırlıyor. Bunlardan biri imalat sektörüdür. Bu mücadelede, SCARA'nın (Seçici Uyumlu Montaj Robot Kolu) lider global sağlayıcısı olarak haklı şöhretimizle yetinmeyi reddettik ve müşterilerimizin beklentilerini aşmaya odaklandık. Sonuç olarak şimdi, üretim süreçlerinde devrim yaratacak şekilde tasarlanmış ileri robotikler geliştiriyoruz.

 

Avrupalı ve global üreticiler için bir değişim kavramı

Üretim uzun zamandan beri makineleşmiş olmasına rağmen, üretimdeki nicelik ve nitelik halen insan gücüne dayanmaktadır. Bu durum değişmektedir. Gelişmiş ekonomilerde azalan doğum oranlarının ve yükselen ekonomilerde gelir düzeyinin neden olduğu insan gücü eksikliğini görmeye başlıyoruz. Avrupa'nın yüksek kaynak, enerji ve istihdam maliyetleri, küresel bir pazarda rekabetçi kalmak için kaynak açısından verimli bir şekilde teslim edilen son derece yüksek kaliteli üretimi gerektirir. Otomatik robotik, RFID ve veri yakalama, bulut bilgi işlem ve büyük veri analizi gibi dijital yenilikler ve benzeri yenilikçi ICT'lerin etrafında oluşturulan akıllı üretim, bu boşluğu doldurmaya yardımcı oluyor. Buna ek olarak, ürünler giderek sofistike ve karmaşık hale geliyor. Giyilebilir teknoloji ve taşınabilir aygıtlar gibi yenilikler, insan yeteneklerini aşan üretim doğruluğu ve hassasiyeti gerektirir.

 

 

‘Dinleyen, gören ve düşünen’ otonom iki kollu robotlar

Epson, gören, anlayan, düşünen ve çalışan otonom iki kollu robotlar geliştirerek yeni bir çığır açmıştır. Sıradan robotlar üretim hatlarında uzman kurulum gerektirir. Buna karşılık Epson'un otonom iki kollu robotlarının kullanıcılarına, sadece ele alınacak parçalar veya diğer nesneler ve çalışma senaryoları hakkında talimatlar vermek yetecektir. İki parçayı birbirine uydurma komutu verildiğinde otonom iki kollu robot, öncelikle, başına ve kollarına takılı kameralarla nesnelerin üç boyutlu bir görüntülerini çeker. Şekli, bir insanın gördüğü gibi ‘görür’. Ardından, parçaları ellere benzeyen, uygulanması gereken doğru kuvvet miktarını hisseden çok amaçlı uç efektörleri ile kavrar. Son olarak, kameralar ve sensörlerden gelen bilgileri kullanan robot, çalışmayı tamamlamak için gereken en iyi hareketleri 'düşünür'. Ayrıca, aynı bir insan gibi robot, sıradan satışa hazır araçları da kullanabilir. Epson, otonom iki kollu robotların kısa vadeli üretimde ve diğer zorlu alanlarda maliyet açısından etkin olacağı bir geleceği şekillendiriyor. Kendi kendini idare eden robotlar, üreticilerin pahalı çevresel donanımlara veya işlemlerini otomatikleştiren karmaşık programlara olan gereksinimini ortadan kaldıracak. Bunun yerine robotlar, farklı ürün ve işlemler için hızlı ve kolay bir şekilde yeniden oluşturulabilir.

 

 

Deneyimlerimiz sonucu üretildi

Epson'da biz, pazara sunduğumuz ürünlerin sınıflarından en iyi olmasını sağlamak için temel güçlerimizi ve uzmanlığımızı sürekli geliştirmek istiyoruz. Otonom iki kollu robotun gelişimi, hem teknik hem de üretim deneyimimizi mükemmel bir sonuca ulaştırdı. Epson'un üç temel tescilli teknolojisinden biri bu ürünün kalbinde bulunuyor; Epson'un bir dizi B2B bileşeni pazarında eşsiz bir konuma gelmesine yardımcı olan QMEMs algılama teknolojisi. Bu aşırı tepkisel kuvvet sensörleri, insansı duyusal algılama gibi davranır ve bu özellikleri, nesnelere uyguladıkları kuvveti otomatik olarak modüle etmelerini ve üretim alanına adapte olmalarını sağlar. Aynı zamanda Epson, 53 ülkede satış ve servis siteleri ile baskı ve projeksiyon teknolojilerinin lider global üreticisidir. Epson, ürünlerimize talebi karşılamak için dünya çapında üretim alanlarında çok sayıda kişiye istihdam sağlıyor; bu nedenle üretim hattı için bir robot tasarlarken, milyarlarca olmasa bile milyonlarca insan (ve robot) çalışma saat değerinde bilgi birikimimizi tasarımlarımıza aktarıyoruz. Bu deneyim, robotlar, çevresel algılama teknolojisi, robotik görüntü sistemleri, profesyonel danışmanlık ve çok daha fazlasını içeren üretim çözümleri paketleri geliştirmek için kullanılmıştır.

 

 

Buradan ulaştığımız nokta

Epson, hem akıllı üretim hem de internetin (IOT) yarattığı büyük fırsatları görüyor. İnsanları bedensel işlerden kurtarmak istiyor ve zamanlarını daha yaratıcı ve verimli kullanmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu nedenle Epson, hammaddeden sevkiyata kadar tüm üretim sürecini otomatikleştirmek için nihai robotik çözümler sunmak istiyor. Diğer iş alanlarında, hızla genişleyen elektronik, otomotiv ve tıbbi robotik pazarlarını halihazırda belirledik. Epson'un kompakt, hafif ve son derece hassas robotları için ideal uygulamalar, daha küçük, daha akıllı ve teknik olarak sofistike ürünler gerektirir. Ve sonra, elbette ev robotlarını da unutmamalıyız - belki de bu başka bir günün hikayesidir... Ayrıntılı bilgi için lütfen burayı tıklatın.