23
Jún
2017
|
11:04
Europe/Bratislava

Projektor EB-Z11000 skrášľuje fasádu Domu Maríny

Projektor Epson EB-Z11000 spája zaľúbených v žiarivých farbách

V Dome Maríny sa odohral príbeh lásky, ktorý Andrej Sládkovič v roku 1845 zvečnil v najdlhšej ľúbostnej básni na svete. Dom Maríny sa tak stal miestom zaľúbencov, ktorí si na jeho fasáde odkazmi vyznávajú lásku. Projektor Epson EB-Z11000 s 3LCD technológiou umožňuje vyznať lásku unikátnou formou projekcie fasádu budovy.

Projektor Epson EB-Z11000 chráni históriu cez moderné technológie

Dom Maríny je unikátom v historickom centre Banskej Štiavnice. Odohral sa v ňom najznámejší slovenský príbeh lásky medzi Marínou Pischlovou a Andrejom Sládkovičom. Z tejto veľkej, no nenaplnenej lásky sa zrodila najdlhšia ľúbostná báseň na svete. Dom Maríny sa stal obľúbeným pútnickým miestom pre zaľúbených. „Dlhé roky zaľúbenci Dom Maríny navštevujú, zamykajú si tu svoju lásku a niektorí vyrývajú zaľúbené odkazy priamo do fasády. Fasádu sme nedávno opravili, no prišlo nám ľúto za odkazmi, ktoré z nej zmizli. Hľadali sme spôsob, ako umožniť ľudom aj naďalej vyznávať lásku na Dome Maríny, avšak bez toho, aby sa narušila nová fasáda.“ uviedla Katarína Javorská, PR manažér neziskovej organizácie Marína a Sládkovič. "Vďaka unikátnej forme projekcie na budovu, ktorú umožňuje projektor EB-Z11000, sme na fasádu Domu Maríny veľkolepo premietali tisíce zaľúbených fotografií a vyznaní lásky." Projektor Epson EB-Z11000 dokáže premietať obrazy so svetelným výkonom až 11 000 lúmenov a v rozlíšení XGA. Vďaka tomu sú zaľúbené fotografie a odkazy premietané na fasádu v jasných a živých farbách a viditeľné aj z veľkej diaľky. Flexibilný uhol inštalácie a mnohé kalibračné možnosti projektora Epson EB-Z11000 umožňujú premietať vysoko kvalitný obraz s rovnako vysokým bielym aj farebným svetelným výkonom. Práve 3LCD technológia tak ponúka širokej verejnosti možnosť odovzdávať zaľúbené odkazy na Dom Maríny v Banskej Štiavnici.

Ešte viac lásky v Dome Maríny prostredníctvom projektoru Epson EB-Z11000

Z historického Domu Maríny sa postupne stane „Epicentrum lásky". Ide o dlhodobý projekt neziskovej organizácie Marína a Sládkovič, ktorého prvou fázou bolo naskenovanie originálneho rukopisu vo vysokej kvalite. Druhou fázou bola obnova fasády domu s možnosťou jej využitia pre širokú verejnosť. Doteraz si zaľúbenci zanechávali zaľúbené odkazy priamo na fasáde budovy. Technológia 3LCD, v spojení s unikátnym nápadom projekcie zaľúbených odkazov na fasádu, prináša jedinečný zážitok. „Technológia, ktorou projektor Epson disponuje, nám umožnila projekciu zaľúbených odkazov na fasádu Domu Maríny v žiarivých a jasných farbách," hovorí Katarína Javorská. Do dnešného dňa boli zrealizované tri projekcie odkazov. Najnáročnejšej projekcii farebných fotografií počas valentínskej noci predchádzali ďalšie dve projekcie zaľúbených odkazov. Lásku si týmto spôsobom vyznalo už viac ako 3 000 ľudí. Katarína Javorská dodáva: „Tí, ktorí sa nemohli zúčastniť projekcie v samotnej Banskej Štiavnici, si môžu vyhľadať fotografiu svojho odkazu na facebookovej stránke Zaľúbená Štiavnica".

Pokračovaním projektu bude otvorenie Epicentra lásky v Banskej Štiavnici, ktoré sa bude nachádzať práve v historickom Dome Maríny. „Sme radi, že v spolupráci so spoločnosťou Epson môžeme aj naďalej rozvíjať náš krásny projekt, ktorý spája históriu a moderné technológie," dodáva Katarína Javorská.

Dom Maríny

Dom Maríny Pischlovej sa nachádza na Námestí Svätej Trojice v Banskej Štiavnici. Práve v ňom sa v 19. storočí zrodil neopakovateľný príbeh lásky Andrej Sládkoviča a Maríny. Tento dom je aktuálne v intenzívnej rekonštrukcii a v najbližšom období sa premení na „Epicentrum lásky", ktoré bude všetky zaľúbené páry spájať láskou.

Marína a Sládkovič, n. o.

„Technológia, ktorou projektor Epson disponuje, nám umožnila projekciu zaľúbených fotografií a odkazov na fasádu Domu Maríny v žiarivých a jasných farbách."

Katarína Javorská, PR manažér organizácie Marína a Sládkovič

Kľúčové vlastnosti:

  • Projekcia fotografií a odkazov v živých a jasných farbách vďaka 3LCD technológii
  • Mimoriadne jasná projekcia na fasádu budovy o sile 11 000 lúmenov
  • Vďaka flexibilite inštalácie možnosť projekcie z rôznych uhlov
  • Dokáže premietať obrazy na výšku
  • Štandard HDBaseT - umožňuje až 5 pripojení v jednom