Praha,
06
Únor
2020
|
10:14
Europe/Amsterdam

Projektory Epson jdou ruku v ruce s uměním

Od 22. ledna až do poloviny dubna budou moci milovníci umění navštívit v Artparku Galerie Rudolfinum novou interaktivní instalaci, která bude tematicky navazovat na výstavu belgického malíře Michaëla Borremanse The Duck pořádanou galerií. Autorský Artpark s názvem Vrhám stín, jehož vernisáž proběhla v úterý 21. ledna 2020, připravila česká umělkyně Veronika Drahotová s pomocí projektoru od společnosti Epson. Zájemci mohou na výstavu zavítat až do 12. dubna 2020.

Interaktivní instalace Veroniky Drahotové Vrhám stín nabízí dětskému i dospělému návštěvníkovi možnost proniknout do imaginativního světa inspirovaného dílem Michaëla Borremanse zadními vrátky. Autorka vytvořila autonomní prostor, jakýsi paralelní vesmír – stín vržený Borremansovými obrazy. Vymezený prostor je obývaný pohyblivými objekty-bytostmi, se kterými může návštěvník interagovat, měnit jejich pozici a díky tomu i jejich roli v celém příběhu. Svět tlumených barev, několika pohyblivých objektů-bytostí, nespočtu stínů a obrazů a zvláštní hudby se tak stane místem vytváření příběhů nových. Specifickou barevnost a napětí zprostředkovává také asociační videoprojekce skrz projektor Epson EV-100, kterou převážně tvoří zastřené fragmenty reality.

Na interaktivní instalaci, která má zejména dětským návštěvníkům galerie přiblížit zábavnou vzdělávací formou postupy a pozadí tvorby umělce, spolupracovali také autor zvukové stopy Ondřej Sifon Anděra ze skupiny WWW, editorka videa Karolína Peroutková a autor textu Bob Kartous.

Součástí výstavy je laserový projektor LightScene EV-100 od Epsonu s elegantním nerušivým designemse svítivostí 2 000 lumenů a rozlišením WXGA, který je vhodný pro promítání i osvětlení předmětů. Díky lehké konstrukci umožňuje tento model flexibilní instalaci, např. tradiční montáž na strop,na podlahu nebo montáž na osvětlovací lišty jako bodové osvětlení. S flexibilní instalací tohoto projektoru je navíc možné promítat z jakéhokoli úhlu. Projektor EV-100 je dodáván se softwarem Epson Projector Content Manager pro rychlé a jednoduché nastavení či přizpůsobení promítaného obsahu. Díky integrované čtečce SD karet lze celý vytvořený obsah snadno odbavit přímo z projektoru, tedy bez potřeby počítače či externího multimediálního přehrávače. „Vždy nás velmi těší, když se můžeme podílet na zajímavých projektech, proto jsme rádi, že se náš projektor mohl stát součástí Artparku Galerie Rudolfinum, který mezi ně bezpochyby patří. Líbí se nám, že tato forma umění dokáže přilákat diváky nejrůznějších věkových kategorií, a ti tak mohou okusit imaginární svět, který v Rudolfinu vzniknul a vychutnat si ho i díky našemu projektoru,“ doplňuje Michal Holovský, Account Manager Professional Displays společnosti Epson.

O společnosti Epson

Společnost Epson je globální technologický lídr, který poskytuje inovativní řešení pro kanceláře, domácnosti, obchodní podniky i průmyslové provozy. Epson nabízí široký sortiment produktů od inkoustových tiskáren, tiskových systémů a projektorů 3LCD až po průmyslové roboty, chytré brýle a snímací systémy a využívá originální kompaktní, úsporné a vysoce přesné technologie.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 81 000 lidí v 85 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj přínos komunitám, ve kterých působí, a na své trvalé snahy o snížení dopadu na životní prostředí.

www.global.epson.com

http://global.epson.com/

O společnosti Epson Europe

Společnost Epson Europe B.V. sídlí v Amsterdamu a je řídicím centrem skupiny Epson pro Evropu, Střední východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 1830 lidí a ve fiskálním roce 2017 zaznamenala obrat 1,7 miliard eur. http://www.epson.cz

Environmentální vize 2050

http://eco.epson.com/