Praha,
18
Říjen
2019
|
15:55
Europe/Amsterdam

Projektory Epson ukázaly v rámci Signal Festivalu noční Prahu ve zcela novém světle

Shrnutí

Po čtyři říjnové noci, 10.- 13. října, se i letos konal Signal Festival v centru Prahy. Na své si přišli všichni milovníci umění a videomappingu. Velkolepá show probíhala na 3 trasách, což dalo vzniknout celkem 18 lokacím se světelnými instalacemi věnující se hlavnímu tématu letošního sedmého ročníku, kterým bylo revoluce. Některé z instalací vznikly za podpory Epsonu, konkrétně Epson spolupracoval s umělcem Andrejem Boleslavským a umělci z kreativních studií SKILZ a ILLO.

V rámci již sedmého ročníku festivalu si mohli návštěvníci projít celkem tři trasy, které vedly přes Malou stranu, Staré město až po Karlín. Pořadatelé připravili řadu novinek jako je mapa poprvé zdarma v mobilní aplikaci pro všechny návštěvníky nebo možnost zakoupení Signal Passu za zvýhodněnou cenu v předprodeji. Aplikace se těšila velkému úspěchu a usnadnila orientaci na trasách festivalu. „Jsme rádi, když se lidem dlouho připravovaný program líbí. Návštěvnost tohoto ročníku předčila veškerá naše očekávání,“ říká Martin Pošta, ředitel Signal Festivalu. „Vážíme si letošního partnerství s firmou Epson. S její pomocí vznikly tři originální instalace, kterých bylo v pražských ulicích celkem 18,“ dodává Martin Pošta.

Projektory společnosti Epson, technologického partnera 3D videomappingu Signal Festivalu, přiblížily město a jeho zajímavá zákoutí skrze umění i tomu, kdo se běžně v umělecké sféře nepohybuje. Diváci všech věkových kategorií shlédli prostřednictvím projektorů Epson videomappingy a site-specific nebo statické světelné objekty na několika zajímavých místech. Mezi nimi byly projekce s názvem R•Evolution - 3D videomapping o cestě od evoluce k revoluci a od revoluce k evoluci. Dále Ottantanove - videomapping pokrývající čtyři zásadní dějinné etapy či Simbio, projekce, jež je interaktivní instalací, do které se může zapojit každý návštěvník, a která sahá až do šestnáctého století. Umělec se totiž nechal ovlivnit známými rostlinnými zátišími italského manýristického portrétisty Giuseppe Arcimbolda. „Chceme návštěvníkům zprostředkovat originální podívanou i na méně známých místech. Praha má co nabídnout a proto každý rok představujeme návštěvníkům nové zajímavé lokace. Díky tomu mohou návštěvníci město vidět ze zcela jiného úhlu pohledu,“ doplňuje Martin Pošta.

Projektorů Epson, které pomohly rozsvítit tři instalace Signal Festivalu, bylo na akci hned několik. Největší zastoupení měly projektory s označením EB-L25000U, jež se zde objevily čtyřikrát. Jedná se o všestranné, výkonné a odolné projektory pro pevnou instalaci nabízející nejvyšší jas ze všech 3LCD laserových projektorů na trhu. Třikrát se zde objevil také výkonný laserový projektor od Epsonu s označením EB-L1755U, který disponuje jasem 15 000 lumenů, mimořádně vysokou spolehlivostí a obrazovou technologií 4K. Jako poslední zde promítal jeden projektor Epson s označením EB-L1505UH nabízející mimořádnou ostrost obrazu, dlouhodobý výkon a nízké nároky na údržbu.

„Přestože se jednalo o sedmý ročník na akci jsme s Epsonem spolupracovali třetím rokem po sobě a vždy jsme se na naše projektory a jejich výkon mohli spolehnout. Návštěvníkům přinesly nezapomenutelný zážitek v podobě originálních světelných instalací, doplňuje na závěr Michal Holovský.

O společnosti Epson

Společnost Epson je globální technologický lídr, který poskytuje inovativní řešení pro kanceláře, domácnosti, obchodní podniky i průmyslové provozy. Epson nabízí široký sortiment produktů od inkoustových tiskáren, tiskových systémů a projektorů 3LCD až po průmyslové roboty, chytré brýle a snímací systémy a využívá originální kompaktní, úsporné a vysoce přesné technologie.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 81 000 lidí v 85 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj přínos komunitám, ve kterých působí, a na své trvalé snahy o snížení dopadu na životní prostředí.

www.global.epson.com

http://global.epson.com/

O společnosti Epson Europe

Společnost Epson Europe B.V. sídlí v Amsterdamu a je řídicím centrem skupiny Epson pro Evropu, Střední východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 1830 lidí a ve fiskálním roce 2017 zaznamenala obrat 1,7 miliard eur. http://www.epson.cz

Environmentální vize 2050

http://eco.epson.com/