Praha,
29
Květen
2019
|
15:52
Europe/Amsterdam

Rozsviťte svůj byznys – Světlo + příběh = větší emoční zapojení

Světlo formuje lidské emoce

Z nedávných neurologických studií vyplývá, že existuje přímý vztah mezi světlem a hormonální aktivitou mozku. Týká se to jak modrého světla, které naši mysl udržuje bdělou, tak tlumeného světla či tmy, jež mysl uvolňují, a taktéž ostrého světla, které zbystřuje smysly.

Vědci došli k závěru, že světlo lze v obchodním marketingu různým způsobem využívat k ovlivňování nálady a reakcí lidí. Například při prodeji výrobků, které vyvolávají emoce, jako jsou hodinky nebo auta, se doporučuje používat k nasvícení ostrého světla. Tlumené světlo nás uvolňuje – je tedy ideální k vytvoření atmosféry pro vstřebávání informací, zatímco jasné světlo aktivuje mozek na mnoha úrovních, čímž vzniká trvalý dojem.

Je příznačné, že koncept projekčního mapování – promítání videa, animace a obrazu na 3D povrch – se poprvé objevil v roce 1969 v atrakci Strašidelný zámek v Disneylandu. Hosté byli ohromeni, když tu sochy ožívaly, mluvily a zpívaly. Vznikal tím nezapomenutelný zážitek přesně v duchu disneyovské magie. V té době byly projektory s vysokým světelným tokem a technologie nezbytné k dosažení projekčního mapování příliš drahé pro běžné použití, což už dnes neplatí.

Mapování realizované díky nové generaci cenově dostupnějších projektorů dokáže zcela pokrýt nejen ploché stěny a tradiční promítací plátna, ale též nepravidelné tvary, předměty, a dokonce celé fasády budov. Tvořivosti již nic nestojí v cestě.

Čím může projekční mapování vylepšit váš byznys nebo akci?

Okouzlení: Projekcí lze pokrýt celý prostor, což vám umožní obklopit publikum obrazově a barevně bohatým prostředím, a tím obyčejné proměnit v neobyčejné.

Účinek: Vyprávění, plynule navazující obrazy a animace dokážou vyvolat větší emoční účinek než samotné statické prezentace nebo hudba.

Motivace: Větší emoční zážitek vede k motivaci – ať již chcete lidi přimět zvažovat nákup výrobku, či účast na akci, kterou pořádáte, nebo je zaujmout svým vyprávěním.

Vytvoření atmosféry: Světlo ovlivňuje náladu. Projekční mapování může zvýšit schopnost světla měnit náladu, takže vznikne soustředěnější a sdílenější prožitek.

Projekční mapování představuje přirozenou nadstavbu v zapojování publika – světlo nás všechny ovlivňuje a dodává nám energii. Projekční mapování je podmanivý prostředek k nadchnutí lidí, k vyprávění příběhu výrobku nebo k dodání nové kreativní dimenze vašemu podnikání.

O společnosti Epson

Společnost Epson je globální technologický lídr, který poskytuje inovativní řešení pro kanceláře, domácnosti, obchodní podniky i průmyslové provozy. Epson nabízí široký sortiment produktů od inkoustových tiskáren, tiskových systémů a projektorů 3LCD až po průmyslové roboty, chytré brýle a snímací systémy a využívá originální kompaktní, úsporné a vysoce přesné technologie.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 81 000 lidí v 85 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj přínos komunitám, ve kterých působí, a na své trvalé snahy o snížení dopadu na životní prostředí.

www.global.epson.com

http://global.epson.com/

O společnosti Epson Europe

Společnost Epson Europe B.V. sídlí v Amsterdamu a je řídicím centrem skupiny Epson pro Evropu, Střední východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 1830 lidí a ve fiskálním roce 2017 zaznamenala obrat 1,7 miliard eur. http://www.epson.cz

Environmentální vize 2050

http://eco.epson.com/