Praha,
11
Září
2020
|
13:43
Europe/Amsterdam

Společnost Epson oznámila, že inkousty UltraChrome DG získaly biotextilní certifikaci GOTS

Protože se spotřebitelé a značky stále více zajímají o původ oblečení a látek, které kupují, potřebují být výrobci schopni prokázat ekologičnost svých výrobků.

Společnost Epson s radostí informuje, že její inkousty Ultrachrome DG a kapalina pro přípravu bavlny cotton pre-treatment liquid získaly biotextilní certifikaci Global Organic Textile Standard (GOTS). Oba produkty se standardně používají pro tiskárny SC-F3000 určené pro přímý potisk textilií, které byly nově uvedeny na trh. Jsou ale rovněž určeny pro menší tiskárny SC-F2100 ze stejné produktové řady.

GOTS je přední celosvětový standard pro zpracování organických vláken. Cílem tohoto standardu je definovat celosvětově uznávané požadavky, které jsou zárukou, že textilie smí být označena jako bio. Tyto standardy pokrývají vše od sklizně surových materiálů, přes ekologicky a společensky přívětivé zpracování, až po označení, které poskytne spotřebiteli důvěryhodnou záruku.

Zpracovatelé a výrobci textilu mohou následně vyvážet své textilie a oblečení v bio kvalitě s jedinou certifikací, která je uznávána na většině důležitých trhů.

Pro společnost Epson jsou dopady výroby na životní prostředí důležité v každé fázi životního cyklu produktu, od jeho návrhu a výroby po převoz, používání a recyklaci.

Marcel Divín, Branch Office Manager společnosti Epson Europe k získání certifikace uvedl: „Udržitelnost je v popředí našich aktivit, je pro nás důležité, abychom našim zákazníkům umožnili stát se součástí společensky zodpovědného dodavatelského řetězce. Certifikace GOTS inkoustů UltraChrome DG dává našim zákazníkům možnost prodávat textil s jistotou, že splňuje celosvětově uznávaný standard.“

Model Epson SC-F3000 nabízí středním a velkým výrobcům oblečení nízké celkové náklady na vlastnictví (TCO) a v prodeji bude od září 2020.

Často používané

 

O společnosti Epson

Společnost Epson je globálním technologickým lídrem, který propojuje lidi, věci a informace pomocí nebývale efektivních, kompaktních a precizních technologií. Společnost se soustředí na to, aby přinášela inovace a překonala očekávání zákazníků v oblasti inkoustového tisku, vizuální komunikace, přenosné elektroniky a robotiky. Epson je rovněž hrdý na to, že pomáhá spoluvytvářet udržitelnou společnost, stejně tak jako své dlouhodobé snahy o naplnění Cílů udržitelného rozvoje OSN.

Globální korporace Epson Group vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku dosahuje ročních prodejů v hodnotě přesahující 1 miliardu JPY. global.epson.com

Environmentální vize 2050eco.epson.com