Praha,
17
Září
2020
|
11:29
Europe/Amsterdam

Společnost Epson představila svou první velkoformátovou tiskárnu s Resin inkousty na bázi vody a organické pryskyřice

64palcová tiskárna SureColor SC-R5000 nabízí přesné a rychleschnoucí výtisky s konzistentními barvami pro tisk na širokou paletu médií

Uvedením série SureColor SC-R5000 rozšířila společnost Epson portfolio svých tiskáren o model pro tisk Resin inkousty. Toto řešení přináší dodavatelům tiskových služeb a agenturám nabízejícím kreativní design možnost vytvářet široké spektrum signage produktů i vysoce hodnotných aplikací ekologicky a s výjimečnými výsledky.

Nová série R je odpovědí na výzvy, které v tomto odvětví přináší práce s inkousty založenými na bázi vody a organické pryskyřice, a staví na mnohaleté historii inovací společnosti Epson v oblasti zobrazování, správy barev a přesného podávání médií, díky nimž přináší ideální řešení.

Nová 64palcová tiskárna nabízí výjimečný výkon tisku a správu barev díky tiskové hlavě PrecisionCore Micro TFP. Přesná kontrola teploty, kterou monitorují čtyři teplotní senzory, zajišťuje konzistentnost barev v celé ploše tisku. Tři nezávislé systémy topení (předehřev, ohřev tiskové plochy, vytvrzování) zajišťují jednotnost barev a spolehlivou manipulaci s médii.

Efektivní proces sušení a vytvrzování umožňuje laminaci a dodání ve stejný den, takže uživatelé mohou zkrátit čas vyřízení objednávky.

Tisková hlava PrecisionCore Micro TFP s dlouhou životností zajišťuje přesné a opakovatelné barvy od prvního výtisku. Vzhledem k tomu, že u piezoelektrických tiskových hlav nedochází k degradaci působením tepla, zůstává umístění kapek a velikost tiskových bodů konstantní po celou dobu životnosti tiskové hlavy. V případě potřeby může tiskovou hlavu vyměnit obsluha stroje[1]. Tím se zkracují nežádoucí prostoje, a zvyšuje se produktivita.

Technologie Advanced Auto Tension Control (Ad-ATC), která představuje špičku ve své třídě, nabízí vysoce přesnou stabilitu rozměrů při tisku jednotlivých panelů velkých tiskových úloh, jako jsou například dekorace výloh nebo tapety. Tato konzistentní opakovatelnost omezuje plýtvání materiálem, zkracuje čas aplikace výtisku a zákazníkovi přináší bezproblémové výsledky.

Nová šestibarevná sada inkoustů UltraChrome RS je bez zápachu a používá Resin inkousty na vodní bázi, které jsou vhodné pro použití v jakémkoli prostředí, jako jsou například školy, nemocnice, hotely a interiéry. Řešení velkokapacitního zásobování inkoustem nabízí variantu 1,5 litrových inkoustových vaků pro střední objemy tisku a rychle měnitelnou dvojitou sadu inkoustů pro velké objemy tisku, které jsou v nabídce pro SC-R5000L.

Slávek Gross, Commercial & Industrial Printing Manager společnosti Epson Europe, uvedl: „Naslouchali jsme našim zákazníkům a porozuměli jsme jejich požadavkům na kvalitu, produktivitu, spolehlivost a stabilní barevný výkon, které od tisku Resin inkousty na vodní bázi očekávají. Díky uvedení SC-R5000 na trh jsme nyní schopni splnit všechny tyto požadavky. S naším portfoliem ekosolventních, UV a nyní nově také Resin inkoustů je Epson dodavatelem, který má kompletní nabídku pro všechny výrobce signage, POS a interiérových dekorací.

Klíčové vlastnosti SC-R5000 zahrnují:

  • Inkoust Epson UltraChrome RS – Resin inkoust na vodní bázi s organickými pryskyřicemi se širokým barevným gamutem
  • Vysokou odolnost výtisků proti poškrábání
  • Certifikace GreenGuard Gold, AgBB a French-VOC
  • Systém přesného podávání a navíjení výtisků – přináší tisk z role na roli podporující špičkovou produktivitu
  • Technologie Advanced Auto Tension Control (Ad-ATC) pro přesné a stabilní podávání médií
  • Náhradní díly může vyměňovat obsluha (tisková hlava vyměnitelná uživatelem)
  • Tři nově navržené nezávislé systémy topení (předehřev, ohřev tiskové plochy, vytvrzování)
  • Řešení s velkokapacitními zásobníky inkoustu – inkoustové vaky o objemu 1,5l pro uživatele se středními objemy tisku a 2 X 1,5l inkoustové vaky pro uživatele s velkým objemem tisku a podporou „hot swap“ výměny inkoustů v průběhu tisku
  • 4,3palcový dotykový displej pro intuitivní ovládání
  • Software Epson Edge Print RIP od pro snadné nastavení tiskových úloh

Model SC-R5000 bude v prodeji od zimy 2020.

[1] *S příslušným servisním balíčkem Cover+.

Často používané

 

O společnosti Epson

Společnost Epson je globálním technologickým lídrem, který propojuje lidi, věci a informace pomocí nebývale efektivních, kompaktních a precizních technologií. Společnost se soustředí na to, aby přinášela inovace a překonala očekávání zákazníků v oblasti inkoustového tisku, vizuální komunikace, přenosné elektroniky a robotiky. Epson je rovněž hrdý na to, že pomáhá spoluvytvářet udržitelnou společnost, stejně tak jako své dlouhodobé snahy o naplnění Cílů udržitelného rozvoje OSN.

Globální korporace Epson Group vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku dosahuje ročních prodejů v hodnotě přesahující 1 miliardu JPY. global.epson.com

Environmentální vize 2050 – eco.epson.com