Praha,
08
Červen
2020
|
10:46
Europe/Amsterdam

Společnost Seiko Epson vyrábí roušky, které chce darovat nebo používat pro vlastní účely

NAGANO – Společnost Seiko Epson, přední japonský výrobce tiskáren a průmyslových robotů, informovala, že od května začala využívat svoji technologii pro recyklaci papíru k výrobě obličejových masek.

Roušky Epson vyrábí ve dvou vlastních továrnách. Tím eliminuje potřebu nakupovat masky pro zaměstnance z vnějších zdrojů. Společnost Epson, která sídlí v prefektuře Nagano, se také rozhodla věnovat japonským nemocnicím 100 000 masek v kvalitě vhodné pro lékařské účely, které byly původně určeny pro vlastní použití.

Epson chce rovněž darovat 5 600 obličejových štítů, které byly určeny zaměstnancům společnosti v Japonsku i v zahraničí, správě prefektury, aby tak zmírnil nedostatek zásob zdravotnického materiálu.

Společnost se zatím nerozhodla, zda bude masky, které vyrábí, prodávat také běžným spotřebitelům.

Recyklační zařízení PaperLab od společnosti Seiko Epson pro kanceláře vyrábí papír z použitého materiálu, aniž by k tomu potřebovalo jakoukoli vodu.

 

O společnosti Epson

Společnost Epson je globálním technologickým lídrem, který propojuje lidi, věci a informace pomocí nebývale efektivních, kompaktních a precizních technologií. Společnost se soustředí na to, aby přinášela inovace a překonala očekávání zákazníků v oblasti inkoustového tisku, vizuální komunikace, přenosné elektroniky a robotiky. Epson je rovněž hrdý na to, že pomáhá spoluvytvářet udržitelnou společnost, stejně tak jako své dlouhodobé snahy o naplnění Cílů udržitelného rozvoje OSN.

Globální korporace Epson Group vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku dosahuje ročních prodejů v hodnotě přesahující 1 miliardu JPY. global.epson.com

Environmentální vize 2050 – eco.epson.com