Bratislava,
10
September
2020
|
10:19
Europe/Bratislava

Spoločnosť Epson oznámila, že atramenty UltraChrome DG získali biotextilnú certifikáciu GOTS

Pretože sa spotrebitelia a značky stále viac zaujímajú o pôvod oblečenia a látok, ktoré kupujú, potrebujú byť výrobcovia schopní preukázať ekologickosť svojich výrobkov.

Spoločnosť Epson s radosťou oznamuje, že jej atramenty Ultrachrome DG a kvapalina na prípravu bavlny (cotton pre-treatment liquid) získali biotextilnú certifikáciu Global Organic Textile Standard (GOTS). Oba produkty sa štandardne používajú v tlačiarňach SC-F3000 určených pre priamu potlač textílií, ktoré boli novo uvedené na trh. Sú ale tiež určené pre menšie tlačiarne SC-F2100 z rovnakého produktového radu.

GOTS je popredný celosvetový štandard pre spracovanie organických vlákien. Cieľom tohto štandardu je definovať celosvetovo uznávané požiadavky, ktoré sú zárukou, že textílie môžu byť označené ako BIO. Tieto štandardy pokrývajú všetko od zberu surových materiálov, cez ekologicky a spoločensky priateľské spracovanie, až po označenie, ktoré poskytne spotrebiteľovi dôveryhodnú záruku.

Spracovatelia a výrobcovia textilu môžu následne vyvážať svoje textílie a oblečenie v BIO kvalite s jediným certifikátom, ktorý je uznávaný na väčšine dôležitých trhov.

Pre spoločnosť Epson sú dopady výroby na životné prostredie dôležité v každej fáze životného cyklu produktu, od jeho návrhu a výroby až po jeho prevoz, používanie a recykláciu.

Slávek Gross, Commercial & Industrial Printing Manager v spoločnosti Epson Europe o získaní certifikácie povedal: „Udržateľnosť je v popredí našich aktivít, je pre nás dôležité, aby sme našim zákazníkom umožnili stať sa súčasťou spoločensky zodpovedného dodávateľského reťazca. Certifikácia GOTS atramentov UltraChrome DG dáva našim zákazníkom možnosť predávať textil s istotou, že spĺňa celosvetovo uznávaný štandard.“

Model Epson SC-F3000 ponúka stredným a veľkým výrobcom oblečenia nízke celkové náklady na vlastníctvo (TCO) a v predaji bude od septembra 2020.

O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je globálnym technologickým lídrom, ktorý prepája ľudí, veci a informácie pomocou overených, efektívnych, kompaktných a precíznych technológií. Spoločnosť sa sústreďuje na to, aby prinášala inovácie a prekonala očakávania zákazníkov v oblasti atramentovej tlače, vizuálnej komunikácie, prenosnej elektroniky a robotiky. Epson je tiež hrdý na to, že pomáha spoluvytvárať udržateľnú spoločnosť, rovnako tak aj na svoju dlhodobú snahu o naplnenie Cieľov udržateľného rozvoja OSN.

Globálna korporácia Epson Group vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku dosahuje ročné predaje v hodnote presahujúcej 1 miliardu JPY.global.epson.com  

Environmentálna vízia 2050 eco.epson.com