10
Ocak
2018
|
07:00
Europe/Amsterdam

Sürdürülebilir teknoloji: KOBİ'ler için 5 önemli ipucu

KOBİ'lerin çevresel sürdürülebilirliklerini geliştirebilmelerinin beş yolu.

Araştırmalar, çevre dostu teknolojiler söz konusu olduğunda KOBİ'lerin hala geride kaldıklarını gösteriyor. Aslında KOBİ'lerin yalnızca %24'ü 1  sürdürülebilirliği iyileştirmek için harcama yapmayı düşünüyor. Peki ödenecek çalışan maaşları, faturaları ve memnun etmesi gereken müşterileri olan küçük bütçelere sahip küçük işletmelerin daha büyük önceliklerinin olması gerçekten şaşırtıcı mı? Kısacası, olmalı. KOBİ'lerin birçoğu, sürdürülebilirliği maliyetli bir ilave iş olarak görse de, bu yalnızca çevreye fayda sağlamakla kalmaz, sürdürülebilirliği uygulayan kuruluşlara da fayda sağlar. Maliyet, enerji ve yatırım getirisi kazançlarının yanı sıra gezegene olan olumlu etkisi ile de çevre dostu teknolojiler, her büyüklükte işletme için olağanüstü bir yatırımdır. Bu, nereden başlayacağınızı bilmenin kolay olduğu anlamına gelmiyor. Bunu göz önünde bulundurarak, işletmeniz için baskı işlerini daha sürdürülebilir kılmanın ve yatırımınızın geri dönüşünü hızlı bir şekilde almanın en iyi yollarını bu listede bir araya getirdik.

Hasarı değerlendirin

Yazıcı filonuzun enerji tüketimini, kağıt kullanımını ve atık miktarını değerlendiren çevresel hesaplayıcılar sunan, yönetilen bir baskı servis sağlayıcısı bulun. Değerlendirme, çevresel etkinizi azaltabileceğiniz alanları tanımlamaya odaklanmalıdır - buradan başlayarak, enerji, kağıt ve sarf malzemeleri gereksinimlerini azaltmak için dengeli bir donanım ve yazılım dağıtımı önerilmelidir.

Cihazlarınızı birleştirin

Çok işlevli yazıcılar çok sayıda aygıtı tek bir makinede birleştirmenin bir fırsatını sunar ve bu, daha az sarf malzemesi, daha az yönetim zamanı ve yönetilecek daha az kaynak da dahil olmak üzere çeşitli maliyet avantajlarının oluşmasına katkıda bulunabilir.

Enerji açısından tasarruflu olun

ENERGY STAR veya Blue Angel gibi ekolojik etiketleme özelliklerini karşılayan enerji açısından verimli ürünleri dikkate alın. En yeni ENERGY STAR gereksinimlerini karşılayan cihazlar, diğerlerine göre %40 daha fazla enerji tasarrufu sağlayabilir.2 Hızlı ısınma sürelerinin yanı sıra derin uyku ve toner tasarruf modları olan yazıcıları ve çok işlevli cihazları araştırın.

Baskı işlerinizi güvenli hale getirin

Çoğu zaman, insanlar yazıcıya iş gönderir, sonra onları almayı unuturlar. Ardından, üretilen bu baskılar doğrudan geri dönüşüm kutusuna atılır veya daha da kötüsü yanlış ellere düşerler. Güvenli baskı, kullanıcıların bir akıllı kart veya PIN aracılığıyla kimlik doğrulaması yaptıktan sonra işi yazıcıya gönderebilmelerini sağlar. Bu şekilde, daha az israf ve daha az gereksiz harcama yaparsınız ve yüksek güvenlik seviyeleri elde edersiniz.

Kuralları belirleyin

Renk, sayfa sayısı ve benzeri özelliklere dayalı bazı yazdırma kuralları uygulayarak, baskı işlerini, ağda nerede olursa olsun, o iş için en uygun maliyetli cihaza yeniden yönlendirebilirsiniz. Bunun karşılığında, yazdırdığınız her işte tasarruf sağlarsınız. Sonuç olarak, sürdürülebilir bir baskı altyapısı yalnızca çevreci kimliğinizi iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda maliyetleri düşürür, verimliliği artırır ve riski azaltır. Sürdürülebilir baskıyı uygulamaya yönelik adımlar atmış olan kuruluşlar şimdiden kazanç elde etmeye başladılar bile. Araştırmalar gösteriyor ki, bu şirketler eşdüzey diğer şirketlere göre, yalnızca çevresel etki açısından değil aynı zamanda cihaz güvenilirliği, belge güvenliği ve maliyet tasarrufu açısından da daha iyi performans gösteriyorlar. Yukarıdakilerin hepsini hallettikten sonra sizin de işletmeniz bu avantajların aynısından faydalanmaya hazır olacaktır. Epson'un yönetilen baskı hizmetleri, maliyetleri düşürmenize ve karbon ayak izinizi azaltmanıza yardımcı olur. Tüm bunları keşfetmek için: http://www.epson.eu/print365

1 Sürdürülebilirlik araştırması, Quocirca, Mayıs 2016

2 https://www.energystar.gov/index.cfm?c=manuf_res.web_based_tools_prodspec