İstanbul,
13
Ekim
2019
|
15:28
Europe/Amsterdam

Tanklı Yazıcı Satışımız 40 Milyonu Geçti

Epson’un dünya çapındaki yüksek kapasiteli mürekkep tanklı yazıcı satışları 40 milyona ulaştı.

Orijinal mürekkep tankı sistemli yazıcı teknolojisinin yaratıcısı olan Epson, bu segmentteki ilk modelini Ekim 2010’da Endonezya’da piyasaya sürmüştü. Hali hazırda 150’yi aşkın ülkede satışı bulunan ürünler, her geçen yıl küresel inkjet pazarındaki payını arttırdı. Tanklı yazıcı alanında çok geniş bir ürün portföyüyle hizmet sunan Epson, bu alanda dokuz yıl boyunca üst üste küresel lider oldu. Epson, Türkiye’de tanklı yazıcı satışına 2012’de başlamıştı.

Lazerden inkjete geçiş ana hedeflerden

Epson, 2020 baharına kadar baskı başına maliyet ve çevresel performans açısından inkjet teknolojisinin avantajını vurgulamaya devam ederek mürekkep kartuşlu yazıcılardan yüksek kapasiteli mürekkep tankı yazıcılarına geçişi hızlandırmaya devam edecek. Şirketin diğer hedefi de tüm segmentlerdeki kullanıcıların maliyetlerden endişe etmeden özgürce baskı yapmasını sağlayan süper hızlı ve dayanıklı ofis inkjetleri ürün grubunu güçlendirerek lazer yazıcı kullanan kurumsal ofisleri inkjete geçirmek.

Epson, tüm bu gelişmeler ışığında, bir önceki mali yıla göre yüzde 13 artışla 10.2 milyon yüksek kapasiteli mürekkep tankı yazıcı satmayı planlıyor. Bu rakam, şirketin tüm inkjet yazıcı satışlarının yaklaşık üçte ikisini oluşturuyor.

*Veriler, IDC’nin “Hardcopy Peripherals Tracker” 2019 ilk çeyrek raporundan alınmıştır.

Epson Hakkında

Epson, orijinal, verimli, kompakt ve hassas teknolojileriyle insanları, nesneleri ve bilgileri birbirine bağlamaya adanmış küresel bir teknoloji lideridir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve dijital baskı sistemlerinden 3LCD projektörlere, saatlere ve endüstriyel robotlara kadar uzanan bir ürün yelpazesi ile Epson, inkjet, görsel iletişim, giyilebilir cihazlar ve robot teknolojilerindeki yeniliklere ve müşteri beklentilerinin ötesine geçmeye odaklanıyor.

Japonya merkezli Seiko Epson Corporation tarafından yönetilen Epson Group, dünya çapında 85 şirketle 81.000'den fazla çalışana sahiptir ve faaliyet gösterdiği topluluklara yaptığı katkılardan ve çevresel etkilerini azaltmaya yönelik devam eden çabalarından gurur duymaktadır. global.epson.com/

Epson Europe Hakkında Amsterdam’da bulunan Epson Europe B.V., Grubun Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika bölgesindeki genel merkezidir. 1.750 çalışanıyla Epson Avrupa'nın 2016 satışları 1.7 milyar Euro olarak gerçekleşmiştir.http://www.epson.com.tr

Çevre Vizyonu 2050 http://eco.epson.com/