Warszawa,
12
czerwca
2017
|
15:53
Europe/Amsterdam

Technologia, dzięki której praca i życie stają się lepsze

Firma Epson jest zaangażowana w rozwijanie naprawdę innowacyjnych i ekologicznie wydajnych technologii, opracowanych po to, aby zmieniać zachowania i zwyczaje w miejscu pracy.

Głęboko wierzę, żę firmy takie jak Epson istnieją po to, aby uczynić świat lepszym. Możemy to osiągnąć tylko poprzez słuchanie potrzeb naszych klientów i społeczeństwa oraz projektowanie produktów i modeli biznesowych w zgodzie w tymi potrzebami. Produkty Epsona i technologie, które możecie zobaczyć tu na targach CeBIT, są opracowane po to, aby rozwiązywać prawdziwe życiowe problemy i sprawić, że nasze życie stanie się bardziej przyjemne, wydajne i kreatywne.
Mr Minoru Usui, Seiko Epson Corporation, Global President

Te słowa to definicja naszej firmy, która stale dąży do udoskonalenia technologii w ramach wszystkich naszych produktów, począwszy od wysoce precyzyjnej robotyki, poprzez aplikacje do drukowania i smart glasses, aż po papier. Podczas gdy inni całkiem słusznie skupiają się na kolejnych ekscytujących innowacjach, zasadniczym mottem przewodnim dla produktów Epsona jest japońska maksyma „monozukuri” – sztuka i nauka tworzenia, w połączeniu z wartościami rzemieślniczymi, które leżą u podstaw naszej firmy jako producenta zegarków.

Oznacza to, że jesteśmy niezwykle dumni ze spełniania i przewyższania oczekiwań naszych użytkowników. Mistrzowie sushi często wspominają o swojej głównej motywacji, jaką jest uśmiech na twarzy ich klientów. Epson działa w myśl tej samej zasady. Może to zabrzmieć dziwnie, ale obroty i zyski nie są naszym głównym celem. Jesteśmy przekonani, że będą one naturalną konsekwencją tworzenia produktów, które wspierają poprawę wydajności w miejscu pracy i wzbogają życie pracowników. Nasza polityka, której mottem przewodnim jest rozwój i produkcja w ramach wewnętrznych struktur, pozwala nam na uwzględnianie opinii naszych użytkowników i wykorzystywanie ich w procesach produkcyjnych, aby generować niekończący się cykl doskonalenia.

Przykładem takiego działania jest nasz najnowszy produkt WorkForce Enterprise – seria biurowych drukarek atramentowych, opracowanych w myśl nowej pionierskiej technologii. Projekt powstał w oparciu o opinie użytkowników, którzy zgłaszali nam potrzebę drukarek kompaktowych i wydajnych, opracowanych na bazie technologii przyjaznych dla środowiska i gwarantujących niskie koszty ekploatacji. I właśnie te drukarki oszczędzają twoje pieniądze i energię, ale co z tymi wszystkimi stronami papieru, które drukujesz? Wiele się mówi ostatnio na temat bezpapierowych biur, które mają wzmocnić wydajność i ograniczyć zużycie papieru. Ale my patrzymy na to z innej strony.

Nasi klienci utrzymują, że chcą chronić środowisko naturalne, ale jednocześnie stale cenią sobie wartość papieru. Naszą odpowiedzią na pogodzenie tych dwóch pozornie wykluczających się potrzeb jest PaperLab – biurowy system do wytwarzania papieru, który jako pierwszy na świecie produkuje papier w procesie suchym. W zeszłym roku z dumą wprowadziliśmy ten projekt na rynek i uruchomiliśmy sprzedaż jego limitowanej serii w Japonii, a podczas targów CeBIT 2017 po raz pierwszy zaprezentowaliśmy tę niezwykłą technologię w Europie. To wizja świata, w którym mozesz drukować, a potem recyklingować papier jaki tylko chcesz. Mamy nadzieję, że pewnego dnia będziemy w stanie rozwinąć system PaperLab tak, aby dostosować jego wielkość do potrzeb różnych miejsc, aby mógł z powodzeniem sprawdzać się także w fabrykach, biurach czy nawet w twoim domu.

Dowiedz się więcej na temat niezwykłej serii Enterprise