Bratislava,
19
August
2020
|
11:02
Europe/Bratislava

Výsledky predaja firemných atramentových produktov v regióne EMEA vo fiškálnom roku 2019 ukazujú vplyv technológie Heat-Free na udržateľnosť a ekonomiku

Potenciálne zníženie spotreby energie o 50,9 miliónov kWh ročne, ktoré vedie ku:

  • zníženiu emisií CO2 o 17,7 tisíc ton ročne
  • zníženiu nákladov na energie o 5,9 miliónov eur za rok

Výsledky predaja atramentových tlačiarní na firemné použitie od spoločnosti Epson v regióne EMEA za rozpočtový rok 2019 (končí v marci 2020) ukazujú pozitívny dopad výberu udržateľných technológií, rovnako ako na úspory nákladov, ktoré môžu hrať počas nadchádzajúceho hospodárskeho oživenia dôležitú úlohu.

Celkovo majú firemné atramentové tlačiarne Epson, ktoré sa v regióne EMEA v tomto období predali, potenciál znížiť spotrebu energie približne o 50,9 miliónov kWh ročne v porovnaní s podobnými laserovými zariadeniami[1]. To následne umožní zníženie emisií CO2 približne o 17,7 tisíc ton ročne – pričom k absorbovaniu takého množstva CO2 za rok by bolo potrebných 816-tisíc stromov[2].

A potenciálna úspora na nákladoch za energie vo výške 5,9 miliónov euro ročne[3] ukazuje, že udržateľnosť môže dávať zmysel tiež po obchodnej stránke.

Spoločnosť Epson podporuje prechod od laserovej tlače k firemnej atramentovej tlači už mnoho rokov s cieľom podporiť ekologickú aj ekonomickú stránku pôsobenia spoločnosti. S tým, ako sa posúvame do ďalšej fázy riadenia pandémie smerom k oživeniu ekonomiky, pomôže začlenenie udržateľnosti do obchodných plánov zabezpečiť, aby sme ochránili planétu i dlhodobé zdravie biznisu.

Karanténne opatrenia, ktoré boli v mnohých krajinách zavedené, viedli k zásadnému zlepšeniu stavu životného prostredia. Je dôležité, aby sme s tým, ako sa posúvame do fázy oživenia obchodu a ekonomiky, zachovali prínosy pre životné prostredie, ktoré teraz môžeme sledovať,” povedal Darren Phelps, viceprezident spoločnosti Epson Europe. „Drobné zmeny, napríklad pri výbere technológií, môžu pomôcť k dosiahnutiu týchto cieľov. A pretože zníženie spotreby elektrickej energie nielen znižuje produkciu CO2, ale znamená tiež úsporu nákladov, prináša voľba udržateľných technológií tiež ekonomický prospech – uvoľňuje zdroje podnikov, ktoré môžu následne investovať inam.“

[1],[2],[3]

O spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson je globálnym technologickým lídrom, ktorý prepája ľudí, veci a informácie pomocou overených, efektívnych, kompaktných a precíznych technológií. Spoločnosť sa sústreďuje na to, aby prinášala inovácie a prekonala očakávania zákazníkov v oblasti atramentovej tlače, vizuálnej komunikácie, prenosnej elektroniky a robotiky. Epson je tiež hrdý na to, že pomáha spoluvytvárať udržateľnú spoločnosť, rovnako tak aj na svoju dlhodobú snahu o naplnenie Cieľov udržateľného rozvoja OSN.

Globálna korporácia Epson Group vedená spoločnosťou Seiko Epson Corporation so sídlom v Japonsku dosahuje ročné predaje v hodnote presahujúcej 1 miliardu JPY.global.epson.com  

Environmentálna vízia 2050 eco.epson.com